20’sinde faiz inicek mi çıkıcak mı

Çıksa da euro dolar yine çıkışa devam mı edecek ne diyorsunuz?

Döviz tabiki çıkışa devam edecek. Bu ülkede döviz asla durmaz. Yapabilecekleri en iyi şey kontrollü yukselmesi ama onda da tren kaçtı.

  • logisticsmanager  (17.07.23 22:31:25)
Artık konu faiz inecek mi çıkacak mı konusu değil de,
Konu ne kadar çıkacağı.
Ufak tefek çıkarsa da bi curcuna olur.
diye düşünüyorum.
  • Mirket  (17.07.23 23:13:49)
faizin inmesi şimşek ve erkan olduğu sürece olmayacak gibi. rte gönderirse onları iner o zaman. faiz 20 olursa çok değişen olmaz beklenti karşılanır, 17 gibi saçma bişeye çıkarılırsa yükseliş devam eder.

yalnız 1 aydır dolar tutulmadığı gibi 19 iş gününde 20 milyar $ civarı net alım yaptı mb piyasadan. yükseliş sene sonuna kadar devam eder çünkü enflasyon var seneye de sürer ama 19-26 gibi bir hikaye olmaz bir daha.
  • avatar is back  (17.07.23 23:19:42)
Geçen sefer 20-25 hatta 40'a çıkacağına dair beklentiler vardı. Artış beklentilere göre az olunca döviz arttı. Şimdi beklenti artırılması ama beklenti o kadar yüksek artış değil. Düşürme ve pas geçme durumlarında döviz fena uçar ama 17,5'üstü olursa çok kötü karşılanmaz. 21,5 civarına kadar iyi karşılanır, bunun üstü çok iyi karşılanır. Çok iyi senaryosu dışında hiçbiri dövizi düşürmez sadece geçen seferki gibi hızlı artışlar olmamasını sağlar. çok iyi senaryoda da sınırlı düşüş olabilir. tabi yapacakları açıklama da önemli. 20 yaptık daha da artış yok derlerse yine kötü tepki alır. eyyorlamam bu kadar.

  • perferil  (17.07.23 23:52:57 ~ 23:54:01)
%99,99 çıkacak :) şuan piyasa zaten onu fiyatlıyor durumda. Dolar 25,75 den 26,30 lara kadar çıktı. Bugün de 26,45-26,50 ve hatta üzerinde kapatması bekleniyor. Tahminim politika faizi %19,5 veya 19,75 gibi bir rakama çıkartılacak.

Mehmet şimşek, tek seferde bu faizi %30 un hatta %40 ın üzerine çıkarmadığı sürece yapılan her hamle göz boyamaktan başka bir anlam ifade etmiyor. Yükseltilen vergiler ve tasarruf politikaları hiç bir işe yaramaz.
  • janavarorion  (18.07.23 08:30:48 ~ 08:34:39)
faiz düşmeyecek, faizi kademeli olarak arttıyorlar. (faiz düşürüldüğü için ülke bu durumda ya) hatta geçen ay beklentinin altında yükselttiler. umarım bu sefer beklenen oranda yükseltirler.

  • koela  (18.07.23 09:43:49 ~ 10:29:37)