Mobilde gmail bildirimlerini alamama?

Selamlar,
Bildirimler ve senkronizasyon nanesi açık olmasına rağmen bazen gmail'e girmediğim sürece mail gelmiyor telefonuma. Bugün hele ki girmeme ve sayfayı yenilememe rağmen değişen toplantı davet linkini göremedim. Taa ki 10dk önce mail gelene kadar.
Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir sizce? Nasıl çözebilirim?

Telefonum android, red mi note 8.

Cevaplar için çok teşekkür ederim şimdiden.

Uykuya alınmış olabilir.
Pil kısmında uykuya alınmış uygulamalaranbakar mısın

  • kisa  (16.07.23 23:43:25)
Ek, uygulanardan gmail e girip orada pil bölümünde de ayarlar var

  • kisa  (16.07.23 23:44:26)
@kisa hocam,
Valla bunun pil ile alakalı olabileceğini düşünmemistim. Şimdi ikisini de kısıtlama olmadan açtım. Hem gmail'den pili hem de pilden gmail'i. Umarım hallolur.

  • Amaranta ursula  (16.07.23 23:51:35)
Bir mail atarak denesen?
Umarım hallolur:)

  • kisa  (16.07.23 23:54:02)
Bende de gmaile hotmail maili yonlendirdigimde olmuştu. İkinci bir mail adresi ekliyse yapabiliyor.

  • etna  (17.07.23 06:39:56)
Daha evvel samsung j7 16gb kullaniuordum. Haliyle hafizasi hep doluydu. Hicbir uygulamadan bildirim gelmiyordu duzgun calismiyordu. O sebeple olabilir

  • dre mithatoğlu  (17.07.23 08:15:06)
Bence de vardı o dert. Uğramış cozememistim. Yeni telefon alınca düzeldi. Dersi neydi hatırlamıyorum. Arka planda xalismaya izin vermis misin?

  • bir varmis bir yokmus  (17.07.23 08:47:51)
valla ayni sorunu ben de yasiyorum 2-3 aydir, hicbir ayari degistirmemis olmamama ragmen wi-fi'ye baglanmadikca asla bildirim gelmiyor gmailden.

telefon xiaomi mi 6, daha once yasamiyordum dedigim gibi 2-3 aydir oluyor.
  • bay b  (17.07.23 10:38:09 ~ 10:38:33)
Telefon güç tasarrufunda olunca gelmiyor. Sizinki de öyle olabilir mi?

  • playing star again  (17.07.23 11:04:49)
@etna,
Hocam aslında 2.mail baglamadim.

@playing star again, hocam dediğiniz olabilir çünkü genelde pil tasarrufu modunda kullanıyorum. Dün gece @kisa hocamın dediklerini yaptım. Şimdilik bildirim geliyor ama çok da güvenmiyorum.
  • Amaranta ursula  (17.07.23 13:27:43)
Ilgili mail gmail'in birincil posta kutusuna dusmemisse bildirim gelmiyor. Gonderen adresten gelecek emaillerin birincil posta kutusuna dusmesi manuel ayarlanabiliyor.

  • krmzbvl  (17.07.23 14:08:04)
güvenebilirsin bence, çünkü pil tasarruf modunda zaten yapılan işlemlerden birisi de arkaplanda açlışma sürelerine müdahale. ama şu an sen gmail uygulamasına ayrıcalık tanıdın, pil tasarrufundan etkilenmeyecektir.

  • kisa  (17.07.23 15:09:54)