1 Araç Satıp 2 Araç Almak

Satış fiyatı 700 bin lira civarı olan Skoda Yeti marka model aile arabamızı satıp, hem eşime hem de kendime(zorunlu olarak) daha makul fiyatlı birer SUV alacağız, kabaca 350’şer bin olarak bölüştürüp…

Aklımda da Suzuki Vitara, Jeep Grand Cherokee ve Subaru Forester gibi seçenekler var.

Kriterler:

1) 2 adet SUV,
2) Toplam 700 bin civarı bütçe.

Bu anlamda her türlü akıl vermeye açığım. Her an dediğinizi gidip yapabilirim ve hevesliyim.

Şimdiden teşekkürler…

(Tik’ler hemen)

Sanayide tanıdığınız ustalar varsa yapabilirsiniz ben olsam girmezdim bahsettiginiz araçlar için bu işe. Zaten 350bine alacağınız araç su piyasada hakikaten problemli araçtır.

  • karacigerim vur kadehlere  (28.06.23 18:55:31)
350binlik jeep seni dert sahibi yapar.
foresterlar iyidir, ama boxster motorlarin kronik sikintilari var diye biliyorum, bir de saglam yakiyor.

neden 2 tane SUV? biri kucuk hatchback falan olamaz mi?
  • cooperr  (28.06.23 19:02:41)
Isin sonunda elde hic araba kalmayacak gibi hissettim.

(1.5-2 milyonluk araciniz olsa girisin derdim)
  • brkylmz  (28.06.23 20:38:06)
o iş ancak 2 milyonluk mercedes'in varsa satıp 1 milyona ikinci el iki tane c-suv almak şeklinde olabilir.

700 liraya bu derdini çözemezsin.
  • alperz  (28.06.23 20:51:02)
Bende wj jeep var, alırken tereddüt ettim çok ancak su an oldukça memnunum, 2.7 crd. Tabii ki 350 bine yanına bile yaklaşmayın, min 550-600 ayırmanız lazım. Aracınız düzgünse hiç bulaşmayın.

  • mirty  (28.06.23 20:57:12)
mümkün değil.

dandik terioslar bile ne paralar oldu.

ingiliz jip falan olağanüstü dert. hem çok yakar hem üzer motoru vs.

illa bu işe gireceğim derseniz çare japon. en azından dayanıklı olur.
  • gurur  (29.06.23 17:29:27 ~ 17:30:36)