Amortisör arızası

Selamlar aracı servise götürdüm. Arka amortisörlerin patlak olduğunu söylediler. Yedek parça siparişi verebiliriz dediler ama hafta içi uzun yola çıkmak durumundayım. Bozuk arka amortisör yolculuğu tehlikeye atar mı?

Hayır, aracı çok yüklemez ve bozuk yollara süratli girmezseniz herhangi bir sorun olmaz.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (27.05.23 18:14:35)
Amortisör patlak ise aracın yaylanması ve sonümlemesi hissedilir derecede fark eder. Siz bunu hissettiniz mi, ikinci bir görüş alın problem var ise daha kolay çözülebilir.

  • mirty  (27.05.23 18:20:18)
Yok hocam yaylanma ve sönümlenmeyi hissetmedim. Kışın sabahları arabayı calistirdigimda gaza bastığımda arkadan biri aracı tutuyor gibi durum oluyor ve vuruntu sesi geliyor. Sanayide kim ilgilenir?

  • arcali  (27.05.23 18:37:37)
Kesin emin olmadan değiştirmeyin amortisörleri, patlak olması konforu etkiler.

Bir de aşırı hızlı ve sert kullanıyorsanız, virajlarda filan. Yol tutuşunu da etkiler, ama ralli yapar gibi değil de normal insan gibi kullanıyorsanız çok önemli değil.

Benim de arkalar kaç yıldır patlak, nasılsa yine patlar diye değiştirmiyorum, bu kadar da üşengeç adamım :)
  • John Bloor  (29.05.23 10:31:52)