çalışmaktan sıkılmak var mı böyle bir şey?

iyi gelir diye çıkılan 2 haftalık yıllık izin sonrası benzer duygularda kalmak normal midir? iş ortamı güzel, mobing yok, iş 1-2 sene önce hayali kurulan bir iş. ama bir isteksizlik var. nasıl motive olabilirim? teşekkür ederim.

akışına bırak müdür düzelir.

  • sizofren06  (24.05.23 10:52:10)
motive olmak için ya işten çıkarsan hayatta kalamayacak kadar fakir olman lazım ya da aşırı iyi para kazanıyor olman lazım. benim 12-13 yıllık çalışma hayatım bana bunu gösterdi.

en motive olduğum zamanlar haftada 80 saat çalıştığım ama cebime ayda binlerce dolar girdiği zamanlardı. hahaha.
  • bohr atom modeli  (24.05.23 11:26:19)
Hiç sıkılmıyorum. Hobi olarak yaptığım bir iş belkide ondan.

  • yalniz kizkulesi  (24.05.23 11:39:55)
Bir yerde, yapılan tatillerin etkisinin en fazla 2-3 gün sürdüğünü okumuştum.
Motive olmak için ise, bulunduğum yerin birçok kişinin hayali olduğunu düşünüyorum. Kendime 'nankörlük' etme' diyorum.

  • pro9it9is9  (24.05.23 17:45:12)
Keyifli olsaydı para vermezlerdi diyorum kendime ve sabah kalkıp işe gidiyorum. Tatiller özellikle yaramaz bana. Çalışılmayan bir hayatın varlığını görüp geri dönüp çalışmak her kötü gelmiştir:/

  • boyalı kuş  (24.05.23 21:19:01)
@boyalı kuş+1
Allah isteyene yaşamak için çalışmak zorunda olmayacağı bir hayat nasip etsin.
Soruya cevap, beterini görünce daha fazla motive olabiliyor insan.
  • Amaranta ursula  (24.05.23 21:28:41)