kılıçdaroğlu ikinci turda % kaç alır sizce?

sb

şu anki oyu geriler bence mv seçimlerinin yarattığı moral bozukluğundan dolayı.
tahminim %40

  • nuevo  (15.05.23 13:20:57)
ilk turda aldigindan daha az alir. ilk turda destekleyenlerin bir kismi bence sandiga bile gitmeyecek. nasilsa kazanamayacak diye. diger tarafin oylari ezici bir sekilde artacaktir maalesef.

  • exlibris  (15.05.23 13:24:22)
ben de dunden daha az oy alacagini dusunuyorum. secmenlerde buyuk moral bozuklugu var gibi, cogu secmenini sandiga bile goturemeyebilir.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (15.05.23 13:26:26)
40-45 arası max. alır. Ben de katılımın düşeceğini düşünüyorum.

  • giovanne  (15.05.23 13:34:30)
daha az alır :(

  • Hallegadola  (15.05.23 13:36:01)
30-35

  • pavlis  (15.05.23 13:38:24)
35 civarı.ikinci tur gereksiz olacak gibi.

  • essoist  (15.05.23 13:43:34)
Dün Cnn Türk'te Hakan Bayrakçı "2. turda 55-45 olarak Erdoğan kazanır dedi" şu anki sonuçları da %1'den bile daha az bir farkla bildiğini söylüyordu, yanındakiler de onaylıyordu.

Edit: Baktım da hakikaten Sonar'ın anket sonuçları Erdoğan için de Kılıçdaroğlu için de %1'den daha az yanılma payıyla bilmiş.
  • John Bloor  (15.05.23 13:44:38 ~ 13:47:53)
Çok yoğun bir yıldırma politikası var şu an. İnsanları sandığa küstürüp uzaklaştırmaya çalışıyorlar. O başarılı olur, KK da şu anki moral bozukluğunu düzeltip tripli seçmen ve milliyetçi oylarını biraz toplayamazsa düşer tabii ki.

Bak, öyle ya da böyle. RTE de kaybetti seçimi. 16373737 tane kişiye vatandaşlık verip havadan oy almasına rağmen hem de. Kimse çıkıp "RTE yerine (atıyorum) Selçuk Bayraktar aday olsaydı kazanırdık. RTE yüzünden kaybettik." diyor mu? Demiyor. Bir bizim muhalif kesimde var bu bir ülkü, bir idea uğruna birleşemeyip birbirini yemek.
  • nawar  (15.05.23 13:45:52)
chp seçmeninin katılımı düşer bence de. böyle bir reaktif davranış doğal olarak beklenebilir. çünkü çok inanmışlardı ve büyük bir yanılgı büyük bir hayal kırıklığı gerçekleşti dün. aynı kişiler oy kullansa katılım yine bu seviyede olsa dahi fark ortada. malum önde gösteren anketlerden sonra rakam konuşurken artık çok daha dikkatli olmalı herkes. sonrası böyle travmatik oluyor çünkü.

  • debian  (15.05.23 13:48:34)
benim tahminim de %45 civarı

  • mhmt11226  (15.05.23 13:56:58)
oğan ve incecilerin hepsi sandığı boykot etse ve kk ekstra 1 oy bile koyamasa üstüne gene de %48'i zorluyor olacak şu anki matematiğe göre. şu anda beklenti ilk turda kazanmanktı bu beklenti karşılık bulmadığı için hayal kırıklığı ve karamsarlık çöktü insanlara doğal olarak ama bence burada yorum yapan arkadaşların düşüncesi birkaç güne değişecek. bu kadar yakın bir seçimde küstüm oynamıyorum denmez çünkü. üstüne oğan ve ince cephesinden rte'ye çok çok az geçiş bekleniyor ve bu kesimden oy vermeye karar veren çoğu kişi kk lehine kullanacak. 2 taraftan birinin aşırı bir psikolojik tepkisi olmadığı takdirde 48-52 aralığında olacak gibi adayların oyları. istanbul tekrar seçiminde olduğu gibi kazanılabileceği görülüp katılım artarsa bence kazanılabilir de negatif basmaya gerek yok şu aşamada.

  • semaforo de medianoche  (15.05.23 13:58:36 ~ 14:04:00)

  • baldur2  (15.05.23 15:17:20)
40 alırsa sevinsin.

  • mikahakkinen  (15.05.23 15:17:59)
tayyip erdogan'a oy veren kisi, sinan ogan'a hayatta vermez, bu sebeple ogan'a verenlerin cogu ya kilicdarogluna verir ya da oy vermez. chpli secmenler kusmus olabilir daha az kisi oy verebilir, ancak secim sonucunu tahmin etmek cok olasi degil, her an hersey olabilir, kilicdaroglu adaylik cekilirse ogan aday oluyor mesela bu da bir opsiyon.

  • monicapp  (15.05.23 15:43:11)
Ogana bağlı olmakla birlikte 44 dolaylarında alır diyorum.

  • mekaniker  (15.05.23 16:56:32)
Bir mucize lazım, o mucize olur mu şüpheli. KK alıp alabileceği maksimum oyu almış görünüyor, ikinci turda bu oyu alması bile zor. Ben yine üzerime düşeni yapıp oy vereceğim ancak tekrar sandığa gitmeyi düşünmeyen birçok arkadaşım var.

  • halitkin  (16.05.23 01:01:15)