Çok konuşan arkadaş ve artık bıkmam

İş yerinde aynı odada bi arkadaş var. Durup durup odada birilerine bişeyler söylüyor, anlamlı anlamsız konuşuyor. Bana sesleniyor efendim dediğimde cevap vermiyor. Benim canım arkadaşım, benim minik arkadaş benim küçük arkadaşım diyor durup dururken. Sürekli birileriyle konuşmak laf atma çabasında. Durup dururken bişeyler yapıyor bişeyleri üstleniyor bak sizin için yaptım diyor. Odada olabildiğince uyumlu insanlar var ve hep idare ediyoruz. Zaten bu yüzden bu kadar rahat.

Bir de yapı gereği çok kavgacı, hiç bi şeyden memnun değil. Müşteri hizmetleri ile kavga eder, ailesiyle kavga eder, başkalarının yüzüne söyleyemediklerini gelir bizim ortamda söyler.

Dikkat çekmeyi, konuşmayı çok seviyor. Biz pas vermeyince beni hiç bir zaman sevmediniz diye başlıyor bu sefer. Aşırı yalnız durumda, kavgacı olduğu için kimse arkadaş kalamıyor.

İşin kötü tarafı şu, laftan sözden anlamıyor, alınmıyor, utanması vs yok.

Ben sessizce işimi yapıp gitmek istiyorum. Evet arada sohbet edilir filan ama durup dururken konuşmak saçmalık hatta delilik

Sizce ben ne yapmalıyım? Ondan nasıl kurtulabilrim?

Ofis ortamlarına sitcom havası veren bir karakter gibi hayal ettim. Tek başınıza da değilsiniz sonuçta. Özel konuşmaya falan girmeden yüzeysel iletişimle idare ederdim ben olsam. Sadece “diline vurmuş” bir aykırılığı olduğunu düşünerek yazdım. Daha ileri giden davranışları varsa bilemem.

  • sibertenik  (08.05.23 11:30:21)
Su an müsait değilim çalışıyorum diye ısrarcı olursan bir süre sonra bırakacaktır, ben öyle yapıyordum.

  • mirty  (08.05.23 12:23:14)
Açık ofiste çalışırken kafamda kulaklık olduğunu belli edecek kulaklıklar takarak bu insanlardan kurtuluyordum.

  • a7x  (08.05.23 14:44:23)
hocam sen koku ile onları rahatsız ediyorsun. o da misilleme olarak böyle bir yöntem bulmuş işte.

  • teritori  (18.05.23 17:52:06)