İyi mi yapmışım eziyet mi çektirmişim

Beraber iş yaptığımız durumu iyi olan kişiyle toplam 4 kişi iş için yurtdışına seyahati benim planlamamı istediler,

İstanbul’dan direk tokyo (12 saat civarı) kişi başı 45 bin liraydı toplam 180 bin tutuyordu.

Sonrasında biraz araştırdım, İstanbul, dan Saraybosna ya 6 saat sonra Saraybosna dan İstanbul’a geri gelip tokyo ya uçan uçak hepsi dahil 30 bin liraydı ( 20 saat civarı)

Toplam 120 bin lira tuttu, 60 bin lira kâra geçirdim ama acaba zulüm mü oldu.
Hep beraber gidelim ilk defa gidiyor diye ayrı almayı da düşünmedim,

Almadan önce söylemiştim ancak yinede aldıktan sonra biraz mırın kırın etti , bileti değiştirsek mi diye.. olan oldu da fikir almak istedim

180 verilebilecekken almadiysaniz eziyet evet.

  • unidentified floating object  (30.04.23 01:10:02)
Eziyet ki ne eziyet. O 60 bin tl nin yarısı mağdurlara dağıtılarak gönülleri alınmaya çalışılmalıdır.

  • Tisatiaşer  (30.04.23 01:39:43)
Şirketim böyle bir şey önerse yöneticime o seyahate kendin git derim. İş seyahati zaten zor bir şey, üstüne zaten uzun bir uçuş yapılacak, onu daha da eziyet haline getirmişsiniz. Bu seyahate gidecek adamlardan hayır gelirse onlara plaket vermeniz lazım, ben olsam olay çıkarırdım. Şirketin 2 bin doları yoksa seyahat falan planlanmasın, turizm değil bu sonuçta iş.

  • roket adam  (30.04.23 01:39:53 ~ 01:41:05)
Eziyet evet.

  • logisticsmanager  (30.04.23 02:01:42)
Aha bu
youtube.com

  • kisa  (30.04.23 02:05:28)
tokyo zaten pahali bir rota, 4 kisi gidiliyorsa 60 bin tl (3 bin dolar) orada yapilan is icin bi para da degildir.
bir de tasidigin kisiler kiymetli kisilerse
ozel bi yetenegi olan teknik elemansa, iner inmez toplantiya girmesi gereken yonetici falansa
hayattan bezdirir o 6 saat fark adami
bi acenta ile gorusup, cezali falan degistirin bileti
o 6 saat / in bin / 1 gune mal olur tokyoda verim acisindan
  • Corc  (30.04.23 03:31:51)
ben mi yanlış anladım, ortada şirket yok siz farklı işadamları/kadınları olarak kafanıza göre gidiyorsunuz sanırım? Öyleyse kar etmek kiminin hoşuna da gidebilir veya almadan konuşulmalıydı işte.

Eğer bir şirkette çalışan 4 kişi ve şirket ödüyorsa gereksiz ve eziyet olmuş.
  • nhk ni youkosu  (30.04.23 03:43:13)
istanbul'dan once saraybosna'ya ucup, sonra tekrar istanbul'a donmek kismi biraz absurd olmus :)

adamlarla alay ediyorsun gibi :D
  • baldur2  (30.04.23 04:25:36)
abi is adamiysam kisi basi 15 bini vereyim de beni bosnaya ucurma derdim. cok sacma olmus. buna cok ciddi tepki gelmezse sasiririm.

  • antikadimag  (30.04.23 08:28:40)
nhk ni youkosu+1 ortada sirket falan yok sanki:) Biraz daha bilgi verebilirdin is seyahati mi, tatil mi? Ogrenci isi olmus.

  • freedonia  (30.04.23 10:18:19)
Aşırı saçma olmuş. Ben olsam seyahati reddederim.

Bir laf vardır Anadolu'da: 'Ağanın malı, marabanın canı gidermiş.'
  • mekaniker  (30.04.23 11:05:18)
İster istemez güldüm. Bence kült haline gelecek bir duyuru :’)

İptal etmek mümkün ise etmelisiniz bence. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak yıpratıcı bir yolculuk olur.
  • ruhen hastayim ben  (30.04.23 11:10:16)
Eğer şirket sizinse bu durum bir bakıma hoş karşılanabilir. Ama şirkez sizlerin değil ise ben olsam o seyahate katılmak istemezdim. Bizim şirkette, böyle durumlarda, şirketin karı için uğraşan kişiler genelde elleri hep boş döndüler.

Kısacası şirketin kazanacagı 60bin tl den sizene..
  • sislerrr  (30.04.23 11:31:21)
Para kısıtlı olsa ve gezme isteğiniz de fiziksel yorgunluğu göze alacak kadar çok olsa yapılır. Şu durumda ise tam bir eziyet.

  • asteriks  (30.04.23 11:57:50)
Daha karlı diye aktarmalı gitmek başka bir durum, burada yaşanan başka.
İstanbul -> Saraybosna
Saraybosna -> İstanbul
İstanbul -> Tokyo
Gereksiz yorucu ve saçma olmuş.
İlk okuduğumda Bosna'dan Tokyo'ya okuyup mantıklı bulmuştum ama tekrar okuyunca şoka girdim.

Bu maliyet şirket tarafından karşılanıyorsa içimden küfür ede ede yola çıkar eğer şahsi ise planı bozup kendim direkt Tokyo'ya gitmeyi teklif ederdim sanırım.
  • mutekebbir  (30.04.23 15:13:37)
Çalışanlar bana gelse abi mobbing davası açalım diye net kullanacağım bir done... Hiç insani değil üzgünüm...

  • apocalipy  (30.04.23 23:10:51)
Genel olarak haklısınız ancak güzel oldu, herkes memnun kaldı.
Klasik ekşici dınlemeyeceksin:)

  • coner  (03.05.23 20:37:27)