Altın, dolar nereye?

Bir miktar altın borcum var. Kapatmak istiyorum ama kuyumcu banka arasında 24 ayar için 120 TL nin üzerinde makas var. Korkunç!

Millet seçim atmosferine kendisini kaptırmış. Herkes altın, döviz kovalıyor. Haliyle hepimizde bir yükselecek beklentisi mevcut.

Daha çok dünya piyasalariyla ilgilenen, verileri takip eden varsa -elbette ytd - altın dolar nereye gidecek? Seçim sonrası belirsizliği sormuyorum. Bizden bağımsız olarak soruyorum. Dünyada dolar zayıflıyor, ne bileyim Ukrayna savaşı yüzünden ons altında yön aşağı gibi şeyler daha çok aradığım. Teşekkürler :)

Dolar için felaket senaryolarında %25 değer kaybetmesi var. Halihazırda Türk lirası için ise yapılan hesaplamalarda TL'nin son 1 yılda reel olarak %30 değer kazandığı görülüyor. Çok süper işler mi yapıldı da değer kazandı? Bu yüzden dolar batsa bile TL'ye karşı zayıflaması zor.

  • bk  (19.04.23 19:54:39)