whatsapp nereden para kazanıyor?

Operatörler ona para mı ödüyor

önceden üyelik satıyordu şimdi iş için whatsapp diye bişi çıkarttı oradan kazanıyor. tabii birde kimin kiminle ne zaman ne kadar süre ile iletişim kuruyor vs. gibi bilgilere de sahip.

iki ikişiyi de biliyor, fb ürünlerindeki hatta fb dışındaki hareketlerini de biliyor.

bu bilgileri kullanıp reklam gösterimini iyileştiriyor her tarafta wa belki ücretsiz ancak ücretli işler için veri sağlıyor.
  • selam  (31.03.23 14:04:41)
Kullanıcı verileri burada önemli sanırım.
Siber güvenlik uzmanları özellikle belirtir bir şey bedava ise bizden de bir şeyler gidiyordur.

Özellikle tarayıcılar pek farksız değiller.
  • diyecevaplandı  (31.03.23 14:23:39)
"if you don't pay for the product you are the product"

  • blackkmamba  (31.03.23 14:33:44)
big data

bunu artık neyde kullanırsan. reklam mı, istihbarat mı, kitle analizi mi..
  • ananiyimioguz  (31.03.23 14:37:39)
End to end encrypted mevzusu doğru da o şifrelemenin anahtarı kimin elinde, yalnızca benim cihazda olduğuna güvenmek ne bileyim iyimserlik gibi.

Kütür kütür okunur vaziyette yazışmalar, normal gariban hacker okuyamaz da hükümet okur ne farkı var.
  • hedep  (31.03.23 14:44:30)