Muharrem ince nin gençler arasında ilgi gördüğü balon mu?

Sizin gözleriniz nedir?

Z kuşağına ilk defa saygı duydum. Samimiyeti ve zekayı samimiyetsiz köhnemiş siyasetcilerden ayirdedebildikleri için. Asla balon değil. Kendilerini doğru ifade edemiyor olabilirler ama Muharrem inceye ne için oy verdiklerini kalplerinde biliyorlar.

  • deer hunter  (17.03.23 20:47:19)
Elle tutulur ne icraatı ya da özelliği var ki gençlere yönelik ?
Sosyal medyada büyük algı çalışması dönüyor akp destekli.
m.youtube.com

kk aday olmasın istedik, oldu.
ince aday olmasın diyoruz, o da olacak.
herkes el ele vermiş akp icin çalışıyor sanki.
  • vizivozo  (17.03.23 21:08:59 ~ 23:09:53)
ben balon olduğu fikrindeyim. niş bir kitlesi olabilir ancak tüm gençlerin ilgi gösterdiğini düşünmüyorum.

  • Leonardo~Da~Vinci  (17.03.23 21:15:47)
Çoğu oy kullanamayacak gençler. Ötekileri sanmıyorum.

  • olaylar olaylar  (17.03.23 21:25:05)
Tekel savaşlarındaki Ahmet abi olayı gibi geliyor bana

  • kondansator  (17.03.23 21:33:06)
Büyük bir balon. %7'yi geçemeyecek ama %7, rte'ye yeniden seçimi kazandıracak. Z kuşağı bebeleri de özgürlüklerimiz kısıtlanıyor diye ağlamaya başlayacaklar büyüyünce

  • birmilyonunvarmi  (17.03.23 22:28:33)
Çok düşük bir oy alacak ama o uzun süredir öneminden bahsedilen ilk defa oy kullanacak malum kuşaktan da oy çalacak.
İş yerimde 2001'li biri var. Tam da ofiste bir günüm nasıl geçiyoooor tayfasından. Geçen muharrem inceye vereceğinden bahsetti. Neden diyorum cevap yok. Şaka sandım şaka değil.

Dediğim gibi muharrem ince bir yere varamayacak ama 1 oyun bile önemli olduğu şu ortamda gereksiz parazit yapıyor.
  • denizgonen  (17.03.23 22:42:35)
insta'da goygoy peşindeki gençler seviyor. sesleri de çok çıkıyor normal olarak ama son günlerde akp desteği çok arttı.

1 hafta önce tüm muhalefet kk etrafında birleşip "bu seçimi kazanacağız" modundayken bugün herkes inceyle uğraşıyor. akp başarılı gibi duruyor
  • avatar is back  (17.03.23 22:52:26)
algı yaratıp oy bölmek chp'ye karşı düşürmek için akpli kitlenin de rol yaptığı fikrine katılıyorum ben. bir kısmı bunlar... ama hem bu kitlenin etkisiyle hem de gerçekten destekleyen gençlerin oluşturduğu akımla biraz artış da vardır gerçek kitlesinde. ama bu kitlenin ciddi bir kısmı 18- gençler. yani görünenden azdır oy potansiyeli ama yeni bir parti için fena sayılmayacak seviyededir. yeni parti için iyi olsa da yeterli değil tabi. anlamsız iş yapıyor ne yazıkki...

problem ince'yi desteklemek veya kılıçdaroğlu'nu ince'den iyi bulmak değil ama. mevcut sistemde kazanma ihtimali olan tek muhalif aday var gerçekçi olursak. demokrasinin işleyişteki haliyle insanların ideallerindeki hali aynı şey değil. bi yere kadar kendi istediğin kişinin aday olması için çalışırsın anlarım ama günü geldiğinde en güçlü iki adaydan sana daha yakın olanı veya sana daha az uzak olanı desteklemek yapabileceğin en geçerli şey. ben de 75 yaşında dedeye oy vermek istemiyorum, 60 yaş üstü direkt siyasetten çıkmalı hatta. seçilme hakkı kalkmalı seçme hakkı da belli şartlara bağlanmalı. akli dengesi yerinde mi bakılmalı yaşlılarda oy verebilmeleri için. adaylar da 40'lı bilemedin max 50'li yaşlarda olmalı.

mevcut sistem bu. şuan için yapılacak şey belli. idealinin peşinden körü körüne gitmenin kimseye faydası yok, ama yöneticileri sistemi ideale daha yakın hale getirmeye zorlamak lazım. bir sonraki seçim dönemi gelmeden önce seçim sistemini iyileştirmek için baskılayın eğer bu kadar idealistseniz diyorum. sistemin işleyişi değişmedikçe seçim anındaki ideallerin anlamı yok.
  • konetsu  (17.03.23 22:54:48 ~ 22:59:15)
Olaya tersten bakarsak:
Ak partili MHPli, HDPli gençlerden ilgi göremeyeceği kesin.
O zaman hangi partilerin gençlerinden ilgi görüyordur?
Peki o partililerin çoğunluğu kime ilgi gösteriyordur?
Peki bu durumda Muharrem İnce'ye gösterilen ilgi kimin oylarını böler?
Bu durum kimin işine yarar.
Bu ilginin büyümesine kim önayak olur?

Bu sorular uzar gider.

twitter.com
  • Mirket  (17.03.23 23:40:15 ~ 18.03.23 16:02:30)
Geçen bı konuşmasi vardı. İkinci tura kk kalırsa onu desteklicem, oy bölmüş olmuyorum tam tersi akpartiden oy çalıyorum tarzında

  • abuzer  (18.03.23 04:58:21)
Ve başlangıçta algı yarattıklarını ama şuan gerçekleştiğini düşünüyorum. Çünkü allahin daginda öğretmenim, 6. sınıf ogrencilerim Muharrem incenin dansını övüyordu geçen kendi aralarinda

  • abuzer  (18.03.23 05:00:17)
Öceleri Ümit özdağ şimdi de muharrem ince parlatılıyor. özellikle twitterde muharrem inceyi ön plana çıkaran hesaplara ve anketlerin geçmişine bakın bakalım muhalefetten yana bir paylaşımları var mı. Bir de bugün elon musk kendi bile açıkladı twitter anketlerinde manipulasyon yapılıyor.

  • zaxurani  (18.03.23 15:09:00)