Kredilere ne oldu?

100k 24 ay vadeli krediye 1.8-1.9 oran verirken faizler 3 ün üstüne çıkmış bu miktarlarda. Ne oldu bir anda?

Çok bilmiş otoritelerimiz yasa olmadan polisiye önlemlerle ihtiyaç kredilerinin faizini de mevcut Ek hesap ve kredi kartında olduğu gibi sabitlemeye çalıştı. Kredi kartı ve ek hesap yasadan dolayı %1,36 üzerinde olamıyor (politika faizine endeksli şekilde)

BDDK bankalara ihtiyaç kredilerini %1,37'den fazla yaparsanız ilave menkul kıymet yükümlülüğüne katlanmak zorundasınız dedi. Bu bankalara zorla menkul kıymet aldırmak anlamına geliyor. Bankalarda bu maliyet doğrudan müşterilere yansıtmayı tercih etti. Çünkü %1,37 ile vermek zarar, başabaş için bile vermek için bunun üzerine menkul kıymet maliyetini koydular oda %3-%4'lere getirdi.
  • FAtE  (14.03.23 11:49:20 ~ 11:50:17)
Faizler aşırı düşüktü, devlet bir ayar çekti şu anda bankalar o faizlere kredi vermek yerine hiç vermemek için yükselttiler mantıklı ve haklı olarak.

  • roket adam  (14.03.23 18:35:54)