seçimden önce ev satmak

ve o paraya dolar almak, seçim sonrasını beklemek mantıklı mı?

Bence değil, zaten konut/arsa fiyatları yükseldi. Şimdi satayım deseniz istediğiniz fiyata gitmez, seçimden sonra da satılanı dolarla bile olsa geri alamayabilirsiniz.

  • malheiros  (22.01.23 18:29:03)
Hayır.
İhtiyaçtan satmıyorsanız, ev satmak hiç mantıklı değil.

  • pro9it9is9  (22.01.23 18:31:37)
Hiç değil, yapmayın.

  • hayati cozemeyen adam  (22.01.23 18:53:18)
Herkes aynı cevabı vermiş de ben şunları söyleyeyim;

1. Oturduğunuz evse satmayın.
2. Kira gelirine muhtaçsanız satmayın.

Satıp ne almanız gerektiğini söyleyemem ama Turkiye gibi dikey yerleşmenin teşvik edildiği, konut arzının çok kolay arttırılabileceği metropolde ev fiyatları dolar bazlı zirvelerde olmasının seçim sonrası cok düşük olduğunu söylemek isterim. Ortodoks politikalara illa ki dönülecek seçim ekonomisi bitecek işte o zaman göreceğiz. Merak edenler 2016-2019 arası konut fiyatlarına ve faiz oranına bakabilir.
  • Mcfly  (22.01.23 19:11:39)
Ev satmak kesinlikle mantıklı değil. Seçimle falan ilgisi yok. Artık Türkiye'de konut sıkıntısı bitmez. Mültecilerin üreme hızı çok yüksek. Durmadan göç alıyor ülke. Belki 150 milyonu görecek nufus.

  • romario  (22.01.23 19:17:25)
cok bos hesaplar bunlar. kisa donemli spekulasyon zarar ettirir.

  • hot potato  (22.01.23 19:17:29)
kötü bir evse satıp daha iyi bir ev almak daha mantıklı

  • bir soru sorcam  (22.01.23 19:35:05)
Sabit kura geçilmezse bana mantıklı geldi. Dövizi normal yollarla uzun süre tutamazlar.

  • vizivozo  (22.01.23 21:46:57)
Evi satmaya zaten niyetiniz varsa bi tık mantıklı olabilir, ama sırf bu fikir için satmak mantıklı değil. Örnek verelim;

Eviniz 1.850.000 tl değerinde diyelim, sattınız ve 100.000 dolar aldınız. Seçim oldu bitti ve bir yıldır baskılanan dolar ipini kopardı ve 25 tl oldu diyelim.

Sizin 100.000 dolar da 2.500.000 TL oldu yani, kar ettiniz ve sattığınız evi geri almak istiyorsunuz. O da ne? Sattığınız ev 2.600.000 lira olmuş!
  • John Bloor  (23.01.23 10:54:36)