Yeni PC aldım bir anda bozuldu

Geçen gün laptop aldım. 1 saat öncesine kadar gayet 10 numaraydı. Birkaç program yükledim WP Telegram Steam vs. Ardından bir anda hiçbir şeyi atmamaya başladı. PC açıldıktan yaklaşık 10 saniye sonra bu hale geliyor. Sadece fareyi oynatıyorum yeniden başla bile yapmıyor. İlk q0 saniye dışında görev yöneticisi bile açılmıyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapayabiliyorum. Dikkatimi çeken bir diğer şey ise PC açılırken şifre ekranının arkasında duvar kağıdı olurdu bahçe vs ama şimdi boş düz renk. Ne oldu bilgisayara yahu

klasik cevap olacak ama bir format atmayı deneyebilirsin madem daha yeni. Bir şeyleri bozmuş olabilirsin sistem dosyalarında.

  • hlt1985  (02.01.23 00:52:47)
Hiçbir şey yapmadım ki steam indirdim en son sonra bu oldu. Windows 11 kurdum ve ofis yükledim bunlara da internetten key alıp aktif ettim ama bununla alakalı değildir heralde.

  • havadakarada  (02.01.23 00:58:31)
Free-Dos PC aldım ilk kez, Windows'u Rufus ile ben yükledim ama youtube'da yazanlar dışında bir şey yapmadım

  • havadakarada  (02.01.23 00:59:49)
explorer.exe çalışmayı durduruyor gibi geldi bana. masaüstü ve araç çubuğu gidiyor mu 10 sn sonra? tekrar format at ya da windows onarım aracını çalıştırmaya çalış.

  • false pretension  (02.01.23 02:21:21)
Merkür retro diyedir :(

  • damba  (02.01.23 10:10:28)