2023 hedefleriniz neler ?

Kişisel gelişim olarak, finansal olarak ya da genel olarak hedeflerinizi belirlediniz mi ? Ne hedefiniz var ?

Yds Almanca'dan 70 80 arası bir puan almak ve iş görüşmesinde fena değil denecek kadar konuşabilmek.

  • dissendium  (03.12.22 23:24:00)
kilo verir ve mental sağlığımı toparlarsam memnun olurum, ötesinde bi beklentim veya hedefim yok

  • mark greg sputnik  (03.12.22 23:27:24)
iş hedefi, yeni bir departman kurmam gerekiyor. şirketimin karlılık ve kar hedefini tutturmam lazım. teşvik alacağız ilk defa, o da önemli bir hedef.

kişisel finans durumu, Ocak’ta 1,5 milyon retention bonus alıyorum. Mart’ta da benzer bir tutar yıllık prim. klasik yatırımların dışında bir girişim kurmak istiyorum.

Eşimin ailesi zengin. Uluslararası iş yapıyorlar. Türkiye’de, başka ülkelerde fabrikaları var. Onlarda bir takım gelişmeler olacak. Bir jenerasyon işi gücü bırakıyor. Bırakmak istiyor. Yeni jenerasyonda yaşlar küçük ya da iş bilen kimse yok. Para yiyorlar, geziyorlar, ilgileri yok. Benim liderlik yapmamı bekliyorlar.
  • gabe h coud  (04.12.22 00:52:50)
- bir şirket var son aşamada olduğum, oraya girersem çok para kazanacağım bir kariyer sıçraması olacak. onu bekliyorum girersem min 3 sene çalışmak gibi bir hedefim var. giremezsek başka bir değişiklik düşüneceğim.
- ibiza ve amsterdama gitmek istiyorum
- bir ara çocuk yapacağız 2023’te inş uğraştırmadan olur
- bel ağrısını çözmek için düzenli spor yapmam lazım
  • roket adam  (04.12.22 00:56:21)
Yatak odama ayna almak
Sakal uzatmak
Şan kursu almak
  • Bruce  (04.12.22 03:06:52)
is degistirip teknoloji sektorune gecmek
sevebilecegim bir kadin bulmak
bmw almak
  • antikadimag  (04.12.22 05:54:49)
Gittiğim destinasyonları anlamlı biçimde ilerletmek.

- Kuzeyde Amsterdam'in ötesine
- Batıda Brüksel'in ötesine
- Güneyde Kaş/Antalya'nın ötesine
- Doğuda Mardın'in ötesine
  • put it in your appropriate place  (04.12.22 23:18:35)
oscp edinmek
ielts'den yüksek bir puan almak
taşınmak
yatırım yapmak
en az bir yazılım dilini iyi bilmek.
  • rakicandir  (10.12.22 11:20:08 ~ 11:21:23)
Tr den sg olmak.

  • lapaz  (10.12.22 12:49:09)
kiracıyı çıkarıp kendi evime taşınmak, 15 kilo vermek, sakal uzatmak, hayatta kalmak.

  • zgrydn  (10.12.22 12:55:25)
Hedef olmadan yasamak. Oksimoron gibi oldu.

  • ermanen  (10.12.22 13:20:51)
TRden ayrılmak

  • euteamo  (10.12.22 13:47:19)
Hükümet gitsin ilk hedef, tayin 2. Hedef, çocuk biraz büyüsün,yeşil pasaport gelsin.

  • mikahakkinen  (10.12.22 14:20:15)
işi gücü bırakıp trader olmak.

  • lazpalle  (10.12.22 14:31:26)
Omzuma rağmen spora yeniden başladım. Eski günlere dönemem ama olduğu kadar deyip devam etmek istiyorum.

Yeni kitap almamayı becerip kütüphanemde okunmamış kitap bırakmama kararındayım ama almama işini nasıl beceririm, bilmiyorum.

Kafa dengi birini bulursam ülkeyi ikinci bir tur gezmek niyetindeyim.

Merkeze taşınacağım, site hayatı bana göre değil, kapıdan çıkınca kendimi çarşıda bulayım istiyorum.

Yatırımlarımda daha agresif olacağım.

Bakalım.
  • Mirket  (10.12.22 15:16:10)
- Tezimi savunmuş olmak
- Almanca'da B1 seviyesine ulaşmak
- Fikir aşamasında olan küçük girişimlerime başlamış olmak
- Almanya veya civarındaki bir şirketten mesleğimle ilgili bir pozisyonda kabul almak
- Alt göbeğimi eritmek
- Biraz daha sosyal olmak
  • hadi ya la  (10.12.22 16:15:35)
Geçinebilmek

  • balpolen  (10.12.22 16:33:50)
Portekiz'de bahçeli bir ev almak. Bankadan öğrendiğim kadarıyla böyle bir ev alacak kadar kredi imkanım olmasına rağmen vatandaşı olmadığım için %30-40 arası peşinatı 2023 yılında biriktirebilmem hiç mümkün görünmüyor.

Görüştüğüm bir hanımefendi var, her şey yolunda giderse hiç uzatmadan direkt nikahı basıp evlenmeyi düşünüyorum. Hali vakti yerinde görünüyor, sırt sırta verirsek güdemeyeceğimiz insan yok.

Ailemin türkiye'de kalan üyelerini de ya yaşadığım yere ya da almanya/hollanda taraflarına bir şekilde getirip türkiye gündeminden komple kopmak istiyorum. mümkün mü? kısmen.

Yıllardır saz çalmayı öğreneceğim diyorum ama bunun lafını ettikçe gerçekleşmiyor. 2023'te sazı elime alıp bir yerden başlamayı düşünüyorum.

Hayatımda hiç gününü, saatlerini planlayan biri olmadım. Akıp giden zamanı hayretle izlemek yerine hayranlık duyduğum "akşam 9-11 gibi biraz kitap okuyup dil çalıştım" diyebilen insanlar biri olmak istiyorum. telefonuma uyku saati alarmı kurdum, küçük küçük başladım buna.

biraz daha bakımlı bir erkek olmak istiyorum. ne bileyim biraz yanık ten, pürüzsüz bir cilt falan.. geçen ay bir iki krem aldım ama nereme süreceğimi bilmiyorum. belki biraz youtube videosu izler bu konuya biraz eğilirim.

bu yaza formda gireceğim dediğim her kış üzerine 2-3 kilo daha koyuyorum. kemerde istediğim deliği tutturamayınca güne çok agresif başlıyorum. herkesin haleti ruhiyesi için o çanta doldurulacka, o gyme gidilecek.
  • IncredibleMau  (10.12.22 16:35:24)
Memur olarak mutlu olabileceğim bir yere atanmak
Artık kurulu bir düzenimin olması
Düzenli olarak spora gitmek
Yeni insanlarla tanışmak
  • kararsızataletfilozofu  (10.12.22 21:09:35)
-Kilo hedefim 77-80 kilo bandına kadar inmek
-Ailedeki bazı vefatlar sebebiyle bazı hisseli gayrimenkuller var, bunlardan bazılarını kendi elimde toplamak. Zira biraz karışık, değelendiremiyoruz. Artık "şunun şu kadarına karşı bunun bu kadarı" diye bazılarını devredip devralma suretiyle ailenin hepsinin iyi kötü değerlendirebileceği bir hale sokmak.
-Bir dil daha öğrenmek. Son 1 senedir Endonezce öğreniyorum. Grameri baya kolay, hiç çekim falan yok. Bu 1 sene sonunda eh halim ne kötü ne şahane.
-İş...doğrusu içinde bulunduğum sektörü değiştirmek istiyorum ama 45'inden sonra çok zor. Artık çıkartılana kadar buradayız, anlaşılıyor.
  • d max  (10.12.22 23:03:37)
-Kisin triathlon, wetsuit aldim
-Daha dusuk maasli bir ise daha az calismak kosuluyla gecmek
-tekne almak
-yazmaya basladigim kitabi bitirmek
-duzenli spora devam
-yeni bir ulkeye tasinan kardesimin hayata tutunmasina destek olmak
-destek verdigim 2 vakif var, onlara daha cok zaman ayirmak
-uyesi oldugum partinin lokal toplantilarina katilmaya baslamak
-ned olmak.
  • camussar  (11.12.22 14:44:11)
YDS İngilizceden 85 almak
Yıl sonuna doğru evlilik teklifi yapmak
Yıl sonuna kadar yapmayı düşündüğüm ticaretten 200k ₺ kazanmak
Green card çıkarsa ülkeden gitmek.
Green card çıkmasa da ülkeden gitmenin yollarını aramak
Alkolü tamamen bırakmak
Almancamı geliştirmek
Rusçamı da geliştirmek.
  • dakota  (11.12.22 15:13:04)
İngilizce'mi geliştirmek,
3-5 kilo zayıflamak,
Doğru kızı bulabilmek,
Elime biraz para geçerse araba modelimi yükseltmeye çalışmak
  • birmilyonunvarmi  (11.12.22 16:08:56)
1 - ingilizcemi geliştirmek
2- askerlik işini 35 yaşına kadar ertelemek
3- finansal özgürlük noktasında şansımın yaver gitmesi ve iyi kazanmak.

başka da yok şuan.
  • hayati cozemeyen adam  (11.12.22 16:10:55)
hedeften ziyade kafamdakiler:

finansal duzenimi gelistirmek
pick-up almak
cnc almak
bag bahce isleriyle ugrasmak
  • idexo  (11.12.22 21:17:55)
öncelikle kendi ve bütün ailem için sağlık sorunu olmayan bir yıl.
yazın düğünüm var bu süreci sıkıntısız atlatmak.
aracımı değiştirmek.
evimin eksiklerini tamamlamak.
yıl boyunca sporu bırakmayıp belli bir aşamaya gelmek.
  • biravekahve  (11.12.22 22:54:02)
Bir arkadaş edinsem iyi olur. Hiç arkadaşım yok.

  • baba553  (12.12.22 00:09:52)
yeni girdigim iste hedefleri kasima kadar tutturmak
hanima duzgun bir is bulmak
yan is olarak emlakcilik kursunu bitirip bir firma ile anlasmak
bulabilirsem temiz bir e30 almak
oglanla ukulele kursuna baslamak
10kg vermek
  • cooperr  (12.12.22 07:34:01)
40 kilo vermek
bir daha asla arkadaş edinmemek

  • nolmus yani  (12.12.22 10:50:23)
araba kullanmayi ogrenmek.

  • baldur2  (12.12.22 15:15:48)
2023 büyük yıl ya. Hemen ankete girişeyim:

- Doktora bitecek. Bitmezse atılıyorum zaten. Tez çoktan yazıldı, problem yok. Günü bekleniyor. Hoca kıllık etmese zaten 2 sene önce bitmiş olacaktı da Türkiye işte ne diyeyim.
- YDS'den puan almam lazım. Enayi gibi dil tazminatı almıyorum ne zamandır. Akmasa da damlar.
- IELTS'ten de puan almam lazım yurt dışı başvuruları için. Konuşmam sıkıntılıydı, onu da yurt dışında hallettim. Döner dönmez gireceğim bakalım. 8.5 alsam zil takar oynarım. 8 alsam ona da sevinirim. 7.5 ve altı biraz üzer. Muhtemelen tekrar girerim ama bakacağız.
- En büyük hedefim Almanca meselesi. Bu yıl epey öğrendim ama ciddi ciddi C1 sertifikasına kasmam gerek. Yıl sonuna kadar almaya alırım da alana kadar başvurular için çok geç kalmış olabilirim.
- Evet başvuru deyip duruyorum. Valla ben yapabilirsem gideceğim. Türkiye bitti benim için. Avrupa'da geçirdiğim 1 yıldan sonra hiç kuşkum kalmadı. Yalnız alan itibarıyla zor iş. İş bulup gidemem. Allah'tan ikinci diploma var da o diplomanın master programına kapağı atıp yerleşmek mesele. Sonra doktoralı dönerci olarak biraz sıkıntı çeker, ileride çoluk çocuğa gülerek anlatırım. Bu iş olsun diye şimdiden çok uğraşıp emek verdim, temellerini attım. Gerisi kısmet.
- Six-pack yaşlarım geçiyor artık. Formum şu an hiç fena değil ama birkaç ay sıkı çalışma ister yine de. Bu yıl vakit bulabilirsem ahir ömrümde kendimi öyle de bir görmek istiyorum. Bir şeye yarayacağından değil de heves işte. Hep Hollywood.
- Valla iki saat salsa yaptım, tadı damağımda kaldı. Çok isterim azıcık öğrenmeyi ama zaman olmayacak gibi. Yine eşek gibi çalışmak beni bekler.

Bakalım yıl sonunda neler olmuş olacak.
  • yere dusup kirilan sarap kadehi  (12.12.22 15:57:08)
sağlıklı beslenmek
düzenli spor yapmak
düzenli cilt bakımı yapmak
eski enerjime dönmek
tezimi yazıp bitirmiş olmak
doğum günümde yurtdışında olmak
minicik bir ihtimalde olsa araba almak
kitap okumaya daha çok vakit ayırabilmek
mental sağlığımı korumak
  • dedim ben sana  (12.12.22 16:15:56)
Sevgili bulmak ve yurtdışına tatile gitmek
Sci yayin yapmak
Ev almayi cok isterdim
Sonbahar gibi uzakdoguya gitmek
Eski bir arkadaşımla barismak
  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (12.12.22 23:14:47)
Evlenmek istiyorum artık hayırlısıyla.
İtalyada balayı.
Huzurlu olmak..
İyi bir aşçı olmak bir sürü yemek tarifi öğrenmek.
  • Hallegadola  (12.12.22 23:23:21)
enflasyona yenik düşmemek.

  • ezkaza  (12.12.22 23:34:40)
-Kafayı düzeltmek öncelikle,
-Müzik prodüksiyon öğrenip geliştirmek (başladım buna),
-Spora tekrar başlamak,
-Yeniden evde yemek düzenine geçmek,
-Daha az alkol ve sigara tüketmek,
-Hayatımdaki gereksizleri temizlemek
  • veritaslibertas  (13.12.22 11:58:10)
fransizcayi b2-c1 seviyesine getirmek
sirkette forecasting departmanini kurmak
maasi 2 katina cikarmak
aile ve kendimin mental ve fiziksel olarak saglikli olmasi
  • monicapp  (13.12.22 12:43:07)
-Sporu alışkanlık haline getirip bırakmamak.
-Kilo vermek.
-İhtiyaç dışı alışverişe son vermek.
-Yabancı dil öğrenmeye geri dönmek, bu sefer bırakmamak ve daha çok çalışmak.
-Yıl bitene kadar bir yurtdışı tatili.
-Sağlıksız yiyecekleri azaltarak bitirmek.
  • mutekebbir  (13.12.22 12:46:45)
Bu sitede bu kadar kilo problemi olan insan olmasına şaşırdım biraz, 2023 hedefimi Ekşi Duyuru Dombililer Kampı kurup herkese kilo verdirmek olarak güncelledim.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (13.12.22 14:14:03)
enflasyonu %20' ye cekmek :)

motorsiklet almak istiyorum ama ulkedeki trafik beni korkutuyor o yuzden vazgectim. su anda bir hedefim yok.
  • duyulmasi gerektigi kadar  (13.12.22 14:14:49)
Ben kafa dinlicem hayırlısıyla.

  • plutongezegendegilmi  (13.12.22 15:13:50)
-akil sagligimi toparlamak
-kariyer anlaminda daha guvenli bir pozisyona gelmek
-cokca kitap okumak
-meslegimle ilgili yeni seyler ogrenmek, kendimi gelistirmek
-ehliyet sinavini gecmek
-belki kendim icin degil bu degil; ama ailemin mutlu olmasi elbet.
  • ubi dubium ibi libertas  (13.12.22 19:41:44)
-Yasadigim ulkenin vatandasligini almak
- evlenmek
-tasinmak
-is yerinden uzun sureli izin almak
- ek gelir elde edecek ve beni heyecanlandiracak bir ugras bulmak
  • kassiopeia  (14.12.22 03:04:05)
akıcı şekilde ingilizce konuşmak, daha fit olmak ve finansal olarak da sadece BATMAMAK :)

  • alaimisema  (14.12.22 09:55:58)
iki basit planım var.

-daha fazla yeni insan tanımak.
-yaza fiziksel olarak bomba gibi fişşşek gibi girmek.
  • vaveylababa  (14.12.22 10:10:53)
Ikinci motoru almak, ccie wireless sertifikasini almak, bebege bakici bulmak :)

  • mirty  (14.12.22 10:51:13)
Uzun zamandır yapamadığım yurtdışı tatili olabilir

  • thor44  (14.12.22 11:04:31)
-Öncelikle aldığım tüm cilt bakım ürünlerini düzenli kullanmak
-Genel olarak sağlıklı beslenirim ama bazen düzenleşiyor. Beslenme açısından daha iyi bir rutin oluşturup bedenime daha iyi bakmak.
-para ödediğim tüm online eğitim mecralarını efektif kullanmak
-biraz daha birikim yapmak

İlk önceliklerim bunlar
  • titanic kemancısı  (14.12.22 11:26:09)
Aylardır hem tam zamanlı çalışıyorum hem tez yazıyorum, çok yoruldum. Dinlenmek, kendime çevreme zaman ayırmak istiyorum.

  • archmage mahmut  (14.12.22 11:51:52)
- evin ekstra borclarini bitirmek
- yeni arabanin ek borclarini bitirmek
- para biriktirebilmek
- insallah bir bebek sahibi olmak
- yeteri kadar para biriktirebildiysem(kredisiz bi sekilde) kendi isimi kurmak icin kücük adimlari atmaya baslamak.
  • c1b2k3  (14.12.22 13:04:06)
- patent dosyalarımın yazımını bitirip başvurularını yapmak
- yelkenli eğitimine ileri seviyede devam etmek

  • orpheus  (14.12.22 15:46:53)
istifa etmek (yaptım)
sigarayı bırakmak (yaptım)
yeni bir yetenek / meslek kazanmak (yarım devam ettireceğim)
sosyal medya hesaplarını geliştirmek / genişletmek (devam ediyor)

ne demişler, bugünün işini yarına bırakma :)
  • charbiel  (14.12.22 16:30:44)
hükümet değişsin o bana yeter .

  • camene87  (14.12.22 18:10:52)
yabancı dili ilerletmek
maaşı iki katına çıkarmak
birikim yapmak
daha sağlıklı beslenmek
cilt bakımını düzenli hale getirmek
  • juliette  (14.12.22 19:12:27)
-Tezimi teslim edip yuksek lisansimi bitirmek.
-Duzgun bir ev bulup, tasinma, yerlesme islerini halletmek, yeni sehre ve ulkeye adaptasyon saglamak.
-Kedimi sapasaglam bir sekilde yanima getirmek.
-Yuksek lisans sonrasinda kariyerimi ne yonde cizmek istedigimi netlestirmek ve uygun adimlari atmak.
-ingilizcem cok koreldi, tez bitince biraz ona yogunlasmak istiyorum.
-Spor istikrarimi yakaladim, bu rutini bozmak istemiyorum.
-Terapiye baslamak ve devam ettirmek.

Bakinca gozume cok gorundu simdi ama yapabilirim umarim hepsini.
  • fraise  (16.12.22 01:53:31 ~ 01:57:00)
yeni taşındığım ülkeye tamamen uyum sağlamak.
ingilizce'yi upper seviyesine getirmek.
keyif alabileceğim bir işte çalışmak.
fitness'a tekrardan başlamak.
yeni insanlarla tanışmak , dostluk kurmak.
hoş bir irish kızı ile tanışıp evlenmek(kısmet içerir)
  • bu adam olmamis  (16.12.22 02:48:39)
-Kilo vermek
-Borçları bitirmek
-İngilizceyi ilerletmek
-Tezle uğraştığım için bu yıl güzel bir tatil yapamadım, en azından yurt içinde bol gezmeli tatil yapmak
  • mey17  (16.12.22 08:57:58)
şu akıl hastanesinden kurtulmak.

  • avianthem  (16.12.22 09:11:03)
Ironman tamamlamak

  • abi bi dizi buldum on numara  (16.12.22 09:38:05)
-Her seferinde aksilik çıkan bir seyahat planım var bu yıl artık gerçekleştirmek istşyorum
-İşlerimde potansiyelimi yeteri kadar kullanmadığımı düşünüyorum, daha yoğun çalışmam lazım
-Trafik korkusunu ortadan kaldırmak
-Bir de Farklı bir iş planım var onu hayata geçirirsem şaşırtıcı ve güzel olabilir
-düzenli terapi de güzel olur
  • aquarium  (16.12.22 21:02:51)
guzel anket, hemen yerimizi alalim :)

* belirli sureli is sozlesmemin suresiz olarak yenilenmesi icin gereken performansi gosterebilmek

* her ay gelirimin %25'i kadar tasarruf yapabilmek ve portfoyumu enflasyon ustu getiri saglayacak sekilde duzenleyebilmek

* 15 kitap okumak

* italyanca C1 sertifikasi almak

* her gun yoga yapmak + haftada en az 2 gun baska bir antrenman yapmak

* bu seneye gore daha cok sosyallesmek

hadi hayirlisi :)
  • inspired by a true story  (16.12.22 21:41:43)
Borçlarımı bitirmek demeye geldim :)))

  • photo85  (16.12.22 21:44:36)
öncelikle bir e92 coupe almak, ilk hedef bu. Yıl ortasına kadar olursa tadından yenmez. İkinci olarak düzenli spora devam edip vücudu eski haline getirmek, bütün emekler uçtu gitti resmen. Son olarak da yıl sonunda bir terfi daha alıp ülke çapında bir pozisyon almak, ki bir ihtimal türkiye dışında, italya olsun allaaam.

büdüt: italyanca öğrenmek!
  • obaa  (17.12.22 12:01:24 ~ 12:19:19)