[]

HDD'ye İndirilip Okunan Dosyanın SSD'nin TBW'sine Etkisi

Arkadaşlar merhabalar, ben daha önce böyle bir başlık açmış ve sormuştum, ilgili linki atıyorum:
www.eksiduyuru.com
Benim düşündüğüm ve bana söylenen, geçici klasörü ve indirme klasörünü hdd'de gösterirsem ssd'ye bir etkisinin olmayacağıydı. Ancak şu an deney olarak indirme yapıyorum ve CrystalDiskInfo'ya göre direkt ssd'yi etkiliyor. Epey şaşırdım. Belki de temp ve indirme klasörü aynı klasör olduğundandır. Ancak endişe verici. Ne yapsak.
PS: Orada altta yanıt olarak bu güncellemeyi yaptım ancak öne çıkmadı ve anasayfada da görmedim. Eğer yanlış yaptıysam özür diliyorum bilmiyorum tam.

 
64gb falan mı senin ssd? ya da her gün 40-50gb falan mı indiriyorsun?

yani, neden her gün bu işkence? neden her gün bu karmaşa?
  • alperz  (01.12.22 05:58:51) 
300 TBW 300 GB gibi geliyor tırsıyor insan yani SSD'yi yok yere yaşlandırmak istemiyorum. Her gün 40-50 GB indirmiyorum ama istediğimde o özgürlüğü de yaşayabilmek istiyorum.


  • ckisc  (02.12.22 20:28:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.