[]

HDD'ye İndirilip Okunan Dosyanın SSD'nin TBW'sine Etkisi

Misal,
1. Temporary klasörünü harici disk olarak gösterip IDM ile hariciye bir şeyler indiriyorum, sonra bunları tekrar tekrar izliyorum SSD'ye atmadan.
2. qbittorrent'ten yine aynı şekilde, tabi onda temp olayı yok o sanırım direkt HDD'ye iner.
Bu tür durumlarda bu indirme süreci veya HDD'yi kablo ile bağlayıp indirdiğim şeyi oradan kullanmam SSD'nin TBW'sini etkiler mi? Etkiliyorsa bu durumda ne yapılabilir? Bunlar genelde video, pdf falan ama sormuşken genel sormuş olayım, teşekkürler.

 
temp dosyası ssd üzerinde olsaydı ssd üzerinden veri okuma ve yazma olacaktı. bu yüzden tbw etkilenirdi tabi.

ssd üzerinden işlem yapmıyorsan tbw'ye etkisi olmaz. zaten tbw'ye çok takılmayın. tbw'yi aştığım ve halen kullandığım ssd mevcut. ben de hdd'ye indirip kullandım dosyaları, ssd'nin tbw'sine etki etmedi.
  • false pretension  (30.10.22 17:15:17) 
Arkadaşlar tekrar rahatsız etmiş oluyorum ama ben bugün CrystalDiskInfo'yu da kullanarak bir deney yaptım, aslında tam öyle kontrollü deney de sayılmaz ama görünüşe göre ben temp klasörünü ve indirme yerini de hdd'de aynı yer gösterip böyle indirsem de rakamlara göre cayır cayır ssd yazmasını etkiliyor. Bilemedim ne yapsak. Bir şeyleri yanlış mı yapıyorum acaba.


  • ckisc  (30.11.22 19:58:37) 
ingilizce arattınız mı, forumlarda sorulmuş olabilir bu soru, bir cevap vardır illa ki, ben aratırsam çok vakit alacak diye bakmadım, tavsiye ederim


  • comp  (30.11.22 20:51:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.