[]

Kedi ve köpek açmazı

Merhaba. Apartmanımızın bahçesinde beslediğimiz bir köpeğimiz var. Kısırlaştırılmış ve iyi bakılan bir köpek. Aynı zamanda sokakta düzenli beslediğimiz ve herhangi bir problemde veterinere götürdüğümüz 7-8 tane de kedimiz var. Köpeğimizin bulunduğu alanı yüksek çiftlerle çevirmemize rağmen sokağa aşina ve ilgilendiğimiz güzel bir kedimiz yan duvardan atlayarak köpek kulübesinin üstüne geliyor. Köpeğimiz de havlayınca kedi bahçeye atlıyor panikle ve kovalamaca başlıyor. Kovalama sonunda köpeğimiz kedimizi boğdu ne yazık ki. Biz olayı kameradan gördük. Köpek normalde bahçeye çiftlerin önüne gelen kedilere havlamaz bile ama köpeğin bulunduğu alana kedinin gelmesini de çözemedik. Köpek bahçedeyken kedi köpeği görebileceği bir yerde kulübe üstünde oturuyor. Biz bahçeye yakın duvarın üzerine de çit çevireceğiz ancak dünden beri kahrolduk. Köpeğin iradesi yok, içgüdüsel olarak kovalayıp boğuyor. Kedi ise dünya guzeli gri bir kedi. Kimse sahiplenmedi. Arada bahçeye kedi girdiği oluyordu ve her seferinde ek güvenlik alıyoruz ancak bizim aklımıza gelmeyen bir şey var mı? Bu işin önüne nasıl geçeriz?
 
Nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum ama "kedi filesi" denen file ile köpek kulübesinin olduğu alanın üstünü kapatabilirsiniz belki.


  • michael_knight  (30.11.22 14:12:56) 
Ya da kümes teli denen malzemeyle kapatın. Daha saglam olur uyguna da halledersiniz


  • veritaslibertas  (30.11.22 18:31:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.