[]

dua çiçeğinin gövdesinin alt kismindaki beyazlik?

Cok özenerek bir dua cicegi aldim. Fakat evde farkettim ki saplarin topraga yakin kisminda hafif beyazliklar var.

Mantardan süphelendim ama emin degilim. Bitkinin topragini mi degistirmeliyim?
Sirkeli suyla mi silmeliyim?

Yoksa bosuna mi telas yapiyorum?

 
mantar olabilir gibi geldi bana da.
çok sulamış olabilirsiniz, sulama aralıklarını uzatın.
mevsim geçişinde sulama dengesi şaşabiliyor, havalar serinledikçe daha az sulamalısınız.

5 ölçüye yarım ölçü sirke, yarım ölçü oksijenli su ile fısfıs yapabilirsiniz diplerine.
bir bakın, üç gün sonra tekrar yapın.
ama gündüz, erkenden yapın ki toprak nemli kalmasın gece.
  • blatta hiberna  (21.11.22 11:01:43) 
seralarda kullanılan ilaçlamalar ya da sulama yaparken kullanılan suyun kireci bu şekilde beyaz iz bırakabiliyor. ama zaten her türlü bitkiyi seradan eve getirdiğinizde, bulunacağı ortama adapte olduktan hemen sonra bitkinize uygun bi toprak karışımıyla var olan toprağı değiştirmeniz en doğrusu.


  • a7x  (21.11.22 11:15:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.