Kasada telefon numarası istenmesi

Giyim mağazalarında son zamanlarda kasada telefon numarası istiyorlar. Ne için diyorum. Kayıt için diyorlar. Telefon numaramı vermek istemiyorum. Bu zorunlu bir şey mi? Sizden de istiyorlar mı? Telefonum yok desem ne olacak? Yasal bir şey mi bu? Yasal değilse şikâyet edeyim.

İstemenin illegal bir tarafı yok. Vermeyebilirsiniz elbette.

  • orient blue  (13.11.22 20:32:53)
numarayı vermezsen alışveriş yapamazsın falan derlerse o zaman şikayet edilir. diğer türlü vermek istemiyorum der geçersiniz. indirim, puan vb üyelik işlemleri ve fatura detayları için kullanıcı adı gibi kullanıyorlar genelde.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (13.11.22 20:58:07)
Reklam sms'i vs yollamak için istiyorlar. Verdiğim zaman da cebinize kod gelecek onu söyleyin diyorlar. Gelen smste de bütün izinlere izin verdiğimi onayladığım falan yazıyor.

Vermezseniz de alabilirsiniz ama üründe indirim varsa zorunlu tutabiliyorlar ya da ilk fiyattan alırsınız diyorlar numara vermeyenler için. Reklam sms'i gelirse de iptal ediyorum.
  • Cesario  (13.11.22 21:14:02)
Etiketlerde genelde 2 fiyat oluyor. Üyeysen indirimli fiyattan alıyorsun. Firmalar kvkk’dan yırtmak için 3-5 lira indirim yapıyorlar. Biz de gönül rızasıyla veriyoruz.

  • naksidil  (13.11.22 21:23:13)
4-5 senedir var bu ya. Ilk duydugumda bayagi kabalik etmistim kasadaki kiza hakkini helal etsin:) Ilerde kampanya var falan diye mesaj atiyorlar, sonra iptal edersin, onemli degil

  • freedonia  (13.11.22 21:24:41)
05555555555 diyebilirsiniz.

  • baal  (13.11.22 22:22:50)
kvkk izni aliyorlar o sekilde. kimileri de kayit olusturmak icin istiyor. veriyorum ben. ama kasiyee cep telefonunuza bi kod gelecek dedi mi hemen kvkk mi, onaylamicam diyorum.

normalde kimse vermez o yuzden de millet izni versin diye indirim falan oluyor kodu onaylayinca. sinir oluyorum bu duruma ve illegal oldugunu dusunuyorum sonucta izni zorunlu tutuyorlar bi nevi yuzde elli indirimlerle. ugrasmadim simdiye kadar ama sikayet edilse edilir yani.
  • Kittie  (14.11.22 08:22:13)
Eğer bir indirim vs avantajı yoksa vermeyin, illa bir numara istiyorsa sabit bir numara verin, iş yerinizin mesela.

"İletişim için bir telefon numarası almak zorundayız" derlerse yapıştır gitsin sabit numarayı.

Bu arada fiber internet kullanıyorsanız hepinizin aslında bir sabit telefonu da var bilginiz olsun, özellikle iptal etmediyseniz.
  • John Bloor  (14.11.22 09:51:56)