yeni telefon alicam

su telefonlardan hangisi sizce?
samsung a23, a33, a53? 23 ile 53 cok fark ediyor mu gercekten?

huawei nova 90 ve nova 9 se?

para olarak en dusuk a23 128gb 7k

bir de iphonelara baktim. en dusuk model 11. bu 11'i alsam hic teklemeden bi 10 yil gider mi? mantikli olan o mu yoksa?
bi arkadasim tutturmus iphone omurluk telefon diyor.
hala 6s'ini kullaniyor ve cok memnunum diyor.

aradigim aman aman ozellik yok. kamera iyi olsun. cok app yukluyorum.
oyun pek oynamiyorum diyebilirim. iphone harici 10k sinirim var. belki 12k.

tesekkurler simdiden

Elektronik cihazlar için ömürlük lafı iddialı. 2016'da ilk çıktığında iphone 7 aldım. ilk 4 senesi sorunsuzdu. son 1-2 senedir çok memnun değilim. İphone 11 de 3 yıl önce çıkmış bir cihaz 2-3 sene sorunsuz götürür sonra kasma donma başlar 10 sene biraz hayal. zaten 3 sene sonra güncelleme almaz.

Ben de telefon bakıyorum ama yeni bir iphone alacak param yok.

Bütçeye göre şunları önerebilirim

Realme 8
Realme GT master edition (sanırım bunu alacağım)
Samsung m52
Samsung a52s
  • Erestor  (29.10.22 20:01:05 ~ 20:02:01)
Realme, Huawei, Oppo, Honor vs bulaşma.

Ömürlük iPhone için son model alırsan 5 sene götürür. Onlar da 31K'dan başlıyor düz iPhone 14.

İPhone fanboyları bile 10 sene götürür diye iddia etmiyor. Arkadaşınız biraz sallamış.
  • Cesario  (29.10.22 20:10:23)
mobil edit: aslinda aklim su flip'te.
20k gozden cikarsam bu flip icin git onun yerine su iphone'u al bin kat iyi der miydiniz?

icime oturur gerci 20k verirsem bir telefon icin o da ayri bir mevzu.
  • Kittie  (29.10.22 20:17:58)
Samsung Galaxy A53; boyutu, ağırlığı, kamera-ekran-ses kalitesi, pil ömrü, işlemci-bellek-disk kapasitesi ve fiyatıyla dengenin ta kendisidir. Mesleğim gereği benden çok fazla elektronik cihaz tavsiyesi istenir. Telefon almak isteyen herkese önerdiğim model budur. Bütçe biraz daha dikkat istiyorsa A52'yi de öneririm.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (29.10.22 20:31:50)
  • hoot  (30.10.22 23:12:20)