Mouse Sorunu

Kullanmakta olduğum optik mouse'un aynı marka aynı modelinden bir tane daha aldım. Takılı olanı çıkardım, yerine yeniyi taktım. Tıklamaları algılayabiliyor fakat hareketi algılatamadım bir türlü. Nedendir sizce?

Edit: Ps2'den bağlı.

Soruda bu işlemi ne zaman yaptığını belirtmediğin için en basit çözümü yazıyorum, lütfen "o kadarını ben de biliyorum" deme:
Değiştirme işlemini bilgisayar kapalı iken yap.

  • late viper  (02.11.07 16:05:28)
İlk takmayı bilgisayar açıkken yaptım. Sonra imleç hareket etmeyince yeni olan takılıyken reset attım. Yine hareket etmedi. Sürücüyü sildim tekrar yükledim. Sürücü yüklemesi sonunda reset atıcam dedi. Bi daha reset atıldı.Yeni olan takılıyken çok kez bilgisayar yeniden başlatıldı yani.

Edit: Bilgisayarı tamamen kapatıp değiştirdim, yine hareketi algılamadı. ama bilgisayar açıkken çalışmayanı çıkarıp çalışanı takınca işlemeye başlıyor. Yani açık kapalşı fark etmedi.

Bir de optik gözün kırmızı ışığı çalışanda sürekli yanarken, çalışmayanda yanıp yanıp sönüyor, hani bir şeyi ikaz edermiş gibi.
  • 3200  (02.11.07 16:08:33)
Sorunu farede arayabilirsiniz, zira o yanıp yanıp sönme diğer farenizde de olmaktadır(fare hareket etmezken, karanlık ortamda daha iyi gözlemlenir), ancak hareket ettiği an optik fare uzun farları yakmış araca döner. İşte yeni olanda bu sorun var gibi, yani hareketi algılayamıyor...

  • late viper  (02.11.07 16:49:48)