modeme hdd bağlamak

bunun hdd ye ya da modeme herhangi bir zararı olur mu?

lütfen işinin ehli ustalar cevap versin zira benimde yeterince bilgim var.

edit: modem modeli VMG3625-T50B

Keenetic gibi DNS özellikle bir modeme yaparsanız şahane olur. Ben HDD denedim, büyük boyutlu dosya indirirken biraz fazla ısınması dışında çok da güzel oldu. Sonra uzaktan modeme bağlandığımda indireceğim en büyük dosyanın 4-5 GB olduğunu görünce HDD'yi söküp USB bellek taktım.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (26.10.22 15:20:02)
modeme göre değişir. asus'un bir modemi vardı (dsl n14u) flaş belleği öldürdü. aklınızda bir modem varsa özellikle ingilizce forumları kontrol edin.

bazı modemler de sadece fat32 destekliyor, ntfs desteklemiyor gibi durumlar vardı bir ara.

maddi imkan varsa modeme hdd yerine bağlamak yerine nas tavsiye ederim.
  • inheritance  (26.10.22 15:40:11)
Eski modemimde mütamadiyen 3,5" adaptörlü (bus powered değil) bir harici disk takılı durdu dlna kullandım bi problem yaşamadım. Yalnızca dizinliyor muydu neydi saat başı bi çalıştırıyordu diski ona uyuz oluyordum.

  • hedep  (26.10.22 19:28:52)