Maske kullanmaya devam eden var mı

Merhabalar. Maske kullanma zorunluluğu kalktı ama bazen maske kullanma ihtiyacı hissediyorum. Kullansam daha iyi olurmuş gibi hissediyorum. Siz kullanıyor musunuz? Özellikle insanlarla konuşulan bir işte kullanmak iyi olur mu?

Ben uçak yolculuğu sırasında takıyorum.

  • Ruprect  (25.10.22 09:27:47)
hava rüzgarlı/soğuksa ve yanımda maske varsa soğuk havayı kessin diye takıyorum bazen.

  • summer timetable  (25.10.22 09:44:31)
Okula basladigimda cok hasta oldum iyilesmedigde takmaya basladim. pandemi donemi cok kullanmadim ama su an asiri kirli ortamda taktigim oluyor her seferinde olmamak kaydiyla

  • ala09  (25.10.22 09:47:55)
genelde metrobuste takiyorum sabah ve hafta sonu les gibi kalabalik oksuren tiksiran midem bulaniyor resmen o yuzden takiyorum.

  • bay b  (25.10.22 09:55:51)
Şu an ofiste kullanıyorum. 2 gündür burnum akıyor. Grip olduysam kimseye bulaştırmayayım diye takıyorum.

  • kaptan memo  (25.10.22 10:17:26)
çok nadiren takıyorum ama önceden de çok nadiren takıyordum. toplu taşımaya binmiyorum. sağa sola çok fazla gitmiyorum.

  • co2s2  (25.10.22 10:25:24)
toplu taşımada kullanıyorum sürekli, hatta çift maske takıyorum çünkü sırf covid korkusu değil etrafa saça saça böğüre böğüre öksüren aksıran tiplerden iğrenmeye başladım artık. onun dışında zaten çok kalabalık kapalı ortamlarda bulunmuyorum, bulundupumda takıyorum.

  • halanne  (25.10.22 10:40:13)
Toplu taşıma da kullanıyorum.

  • kafa koparan manyak  (25.10.22 11:06:17)
marmarayda takıyorum. (düz maske değil N95)

konuşulan işlerde sıkıntı bence. Ben maskeli kişilerin dediklerini bazen tam anlayamıyorum bu süreçte ciddi şekilde ağız okuduğumu fark ettim :D
  • nhk ni youkosu  (25.10.22 11:38:02 ~ 11:38:19)
Sadece hastaysam, o da kalabalık yere girerken kullanıyorum.

  • muhayyer divan  (25.10.22 11:46:52)
Toplu taşımada kullanıyorum.

  • peki madem  (25.10.22 11:55:46 ~ 11:55:54)
Toplu tasimada kullaniyorum
(Co-virgin idim, 2 hafta once covid atlattim, buna ragmen kullaniyorum)

  • mor oje  (25.10.22 11:59:49)
hayatta takmam daha. sadece hastanelerde o da zorunlu diye. bana işkence geliyor maske takmak. covid de oldum zaten doğal bağışıklık. hastalıktan kaçış yok. aşı da oldum bu arada ama maske bana çok gereksiz geliyor. hastaneler doluyken mantıklıydı ama şimdi öyle yoğunluk yok. covide maske takıyosak gribe falan da takmamız lazım. grip gibi geçiyor çünkü.

  • jelly bear  (25.10.22 12:13:01)
mecburi olan uçak vs harici hiç kullanmıyorum

  • paintov  (25.10.22 12:21:33)
Toplu taşımada

  • arenas  (25.10.22 13:26:01)
Kapalı ortamlarda takıyorum hala. Maske takmaya başladım başlayalı grip de olmuyorum negzel. Valla yıllardır japonlar zaten hep takıyor geyiği vardı. Varmış bi bildikleri diyorum. Alerjisi olan biri olarak tozdu polendi bunların yarattığı kaşıntıdan da kurtuldum vallahi.( Sosyal medyada takip ettiğim bi kaç koreliden anladığım kadarıyla korede falanda maske takmaya devam ediliyor. Çünkü stroylerde falan herkes hala maskeli görülğyor)

  • yazdonumu  (25.10.22 19:22:33)
Kapalı ortamlarda takıyorum.

Apartmana giriş-çıkışlar esnasında da dahil.
  • jonas  (25.10.22 19:34:00)
kapalı ortamlarda kullanıyorum. eğer kalabalık bir yere gireceksem n95 takıyorum.

açıkcası her ne kadar covid'den korunmak için takıyor olsam da covid olmamış olsaydı ve maske takma alışkanlığım olsaydı diğer solunum yolları hastalıklarından korunmak için kapalı ortamlarda maske takmaya devam ederdim. çünkü bu millet halen öksürüp tıksırırken ağzını kapatmayı bilmiyor.
  • false pretension  (25.10.22 19:58:23)
Toplu taşımada evet. Geçen çok kötü hasta oldum iki hafta sürdü iyileşmem. Sadece covid değil genel anlamda hasta olmamak için takıyorum.

  • jazzabel  (25.10.22 21:14:25)
Hastaysam genel olarak takıyorum zaten, Japonlar gibi oldum. Bunun dışında toplu taşımada, babamlara giderken (hem babam yaşlı, hem de babamlar ve özellikle onlarla yaşayan kardeşim halen teyakkuzdalar. Daha sipariş gelen şeyleri yıkamayı bile yeni bıraktılar, o kadarını diyeyim. Savaş bitince halen ormanda askerliklerini sürdüren Japon askerleri gibi olacaklar, yakındır), bir de sağlık kuruluşlarında takıyorum.

  • d max  (25.10.22 21:38:56)