nasıl kahveci açıyoruz?

Yani ustalık belgesi gerekiyormuş, onun için de çokça deneyim ya da meslek lisesi/fakülte mezunu olmak gerekiyor galiba tam anlamadım kabul ediyorum. E nasıl herkes kahveci açıyor peki belge kiralama falan gibi şeylerle mi?

belediyelerin kursları oluyor. oradan belge alıyor herkes.

  • erty_ksk  (24.10.22 18:34:30)
e belediye kurs açmazsa kahveci açamıyor muyuz yani :D

  • leylaomega  (24.10.22 18:57:28)
açabilirsiniz canım. normal esnaf dükkanı işte. eczacı gibi belgeye, antrenör gibi lisansa filan gerek yok.

  • etna  (24.10.22 20:45:37)
hiç uğraşma aç kahvecini belediye bi ara gelip isteyebilir o zaman da yönlendirir gider parasını yatırıp belgeyi dükkana asarsın, hepsi para almak için fasa fiso

  • babafingo  (25.10.22 10:16:09)
Bir sürü meb onaylı sertifika veren yemek okulu vs var zaten. 5-10bin bir şey verip bir aylık eğitimden sonra belgenizi alıp açıyorsunuz.

Herkes böyle açıyor:) Yani çoğu. bunlara uymayanlar da var ama gerek yok risk alıp işi yokuşa sürmeye.
  • anten  (25.10.22 12:19:13)