Bir yerde yeni işe başladım ama daha iyi bir yer dönüş yaptı napmalıyım?

merhabalar, geçen hafta iki görüşmeye girmiştim. bir tanesi cuma günü döndü, iyi kötü şartlarda anlaştık. bugün başladım. ama dün daha beğendiğim bir yer de teklif atmış. açıkçası ikinci yer benim için çok daha iyi olacağını düşündüğüm bir yer. şu an bu işten çıkabilir miyim resmi olarak bir sorun oluşur mu? neticede deneme süresi diye bir şey var iki taraf için de. tabii bana deneme süresi vs. bahsedilmedi hiç direkt gel başla dediler. bu deneme süresi olmadığı anlamına geliyor mu, ihbar mı vermeliyim ilk günden?

Diğer tarafla tamamen anlaş her şey bitsin, sonra diğer iş yerine ben işten ayrılıyorum de.

Hiçbir şekilde ihbar süresi falan yok, cezası falan yok bir şey yapamazlar.
  • sassot  (24.10.22 15:33:35)
deneme süresi yasal bir süre, bahsedip bahsetmemesinden bağımsız.

aynı durumda kalmıştım, 10 gün sonra diğer yere geçtim. kısacası yapabilirsin, ihbar süresi vb de yok, sadece çok kötü ayrılmamak iyi olur. gerekceler nelerse anlatıp işi bırakabilirsin.

sadece sonraki iş görüşmelerinde bu gibi bir durumdan bahsetmek çok iyi bir etki bırakmaz diye düşünüyorum, bahsetmezsin olur biter :)
  • alembic  (24.10.22 15:35:19)
eğer daha iyi olduğunu düşünüyorsan, yetkili ile görüş devam etmeyeceğini bildir. sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

  • durbidakka  (24.10.22 15:40:02)
çok teşekkürler herkese bilgiler için. peki sizce ne demeliyim çıkarken? öneriniz var mı?

  • Ranchoddas  (24.10.22 16:43:32)
kalbinden geçen gerçekleri

  • bir soru sorcam  (24.10.22 16:53:21)
"iş aradığım dönemde yaptığım işe daha fit eden/evime daha yakın/ arkadaşımın referansıyla bana yönlendirilen vb bir yerle daha görüşmüş ancak dönüş alamamıştım. ileride daha fazla sorumluluk yüklendikten sonra bu kararı alarak sizi daha zor durumda bırakmamak adına şimdiden bir karar verip yollarımızı ayırmanın daha uygun olacağını düşündüm."

  • sirkelimon  (24.10.22 17:01:05)
Mevcut isyerine nasil soylerseniz soyleyin bozulacaklardir. Fakat siz yine de uygun bir sekilde soyleyin ve vazgecmeyin. Is hayatinda hatir, ayip vb olmaz.

10 kusur sene once ben de benzer bir sey yapmistim. Simdi hala o “daha iyi” yerdeyim.
  • nuisance  (24.10.22 18:41:26)