Yeni dönemde evsahiblerinin % 25 fazla kira artışlarını kabuk ediyormuşum?

üç nokta koymanız iyi olmuş hocam neredeyse anlamayacaktım soruyu epey yardımı dokundu.

evet, bildiğim kadarıyla yüzde 25'e kadar zam yapmak ev sahiplerinin yasal olarak hakkı.
  • coldegezenkutupayisi  (10.10.22 18:53:07)
Kabul etmiyorlar ama sen anlaşmak istemezsen yine %25 fazlasını yatırıyorsun o da evi satılığa çıkarıyor.

  • nhk ni youkosu  (10.10.22 18:56:05)
"Ev sahiplerinin %25 oranından fazla olan zam taleplerini kabul ediyor musunuz" diye soruyor sanırım arkadaş.

Yani %25 olayı başlı başına saçmalıkken kabul etmemek bana pek dürüstçe gelmiyor. Ekonomik alandaki beceriksizliklerini belli bir kesimin üzerine yığma çabasından ibaret. Bu sene %160 zam yaptım kirama. Hala da evin güncel ederine yaklaşmadı.

Not: Eski kiracıyım.
  • msb  (10.10.22 19:49:15)
Robin hood değilim adalet dağıtmıyorum. Hükümetin saçma politikalarının dengesini ben sağlamayacağım. Hakkım neyse onu kullanır %25 yapar geçerdim.

  • Mcfly  (10.10.22 20:04:05)
Evet

kabul ediyor musunuz?

Olacakti
  • sonhakan  (10.10.22 20:22:29)
ev sahibi olarak da kiracı olarak da devlet ve kanunun dediğini yapar geçerim. %25 bence okey.

  • roket adam  (10.10.22 21:24:00)
maalesef kabul olmuyor açıkcası adil de olmadığını düşünüyorum. %110 zam aldım %60-70 gibi artışlar da normal değil %25 artışın da ev sahibi için adil olmadığını düşünüyorum ki kiracıyım, evim de yok. Kimsenin malı kimseyi ilgilendirmez, kimse de elini taşın altına sokmak zorunda değil.

%35 benim için uygun dedim %40 gibi anlaştık. %25 yap geç olmuyor ev sahibi de darlamaya başlar. Tek huzuru evimizde buluyoruz onun için de 300-500 liraya her gün kapris trip çekemem tabii kendi açımdan söyledim gelirim aynı oranlarda olsaydı sabaha kadar mücadele edecektim mecbur.

bir de şu var yani çıksan min %100 artacak kira giderin
  • croswell  (11.10.22 10:42:09)