Araba ve motor fiyatları

Bir arkadaşımdan motor fiyatlarının kış döneminde düştüğünü öğrendim. Bilmiyorum bu doğru mu?

Arabalar için de bu şekilde fiyatların düştüğünü söyleyebileceğimiz dönemler mevsimler var mı?

Araba için yaz dönemi diye biliyorum

  • karayel  (04.10.22 18:35:06)
kış.
kışın araba az satılır.

  • jelly bear  (04.10.22 18:43:48)
10-11 yildir araba piyasasinin ucuzladigini gormedim. piyasa duruyor ama fiyatlarda oyle buyuk dususler olmuyor. son 2 yildir motor piyasasina da bakiyorum bu kurye mevzularindan dolayi orasi da cildirdi.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (04.10.22 22:01:50)
Son yıllarda araba fiyatları sürekli artıyor, ancak bu artış lineer değil yıl içinde. Özellikle yaz dönemi yaklaşınca sıçramalar oluyor. O yüzden Şubat-mart aylarında sonra hızlı artıyor. Şubat-Mart dönemine kadar avantajlı diyebiliriz.

Yani fiyatı düşmüyor, ancak sıçrayarak da artmamış oluyor diyebiliriz.

Benim gözlemim bu şekilde.

Yaza girerken ve bayram önceleri sıçramalar oluyor diye düşünüyorum.
  • burfak  (05.10.22 06:52:45)