kasko yaptırdıktan 1 ay sonra arabayı satarsam ne oluyor?

kasko+ trafik sigortasına 13k para ödedim dün.

şimdi diyelimki acil paraya ihtiyacım oldu arabayı yarın sattım. benim ödediğim 13k ne oluyor? geri alma şansı oluyor mu? yoksa 2 günlük trafik sigortası+kasko için 13k mı ödemiş oluyorum?

Hayır, satış belgesini ve IBAN numaranızı sigortacınıza ulaştırıyorsunuz, kullanılmayan aylar hesaplanarak sair masraflar düşüldükten sonra hesabınıza yatırılıyor.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (26.09.22 19:15:57)
gün sayısı hesaplanarak oranlı olarak kalan tutar karta iade edilir.

  • jelly bear  (26.09.22 19:17:17)
Eğer tekrar araba almayacaksan parayı iade almak mantıklı. Eğer satıp tekrar alacaksan ve parayı iade alırsan yeni aldığın arabaya kasko yaptırırken indirimden faydalanamıyorsun diye biliyorum. Siz yine de araştırın. Aklınızda bulunsun bu bilgi.

  • Cesario  (26.09.22 21:27:43)
Ödediğiniz para günlük olarak oranlanıp geri ödeniyor. Geri alma şansınız yüzde 100.

Sonraki aracınızdaki indirim konusu, parayı geri alıp almadığınızla ilgili değil, hatta farklı şirketten de yapsanız hasarsızlığınızı aktarabiliyorsunuz.
Sadece firmaların izin verdiği süre fark ediyor. Bazı firmalar 1 ay bazıları 6 aya kadar boşluğa izin veriyor hasarsızlığı bozmadan.
  • burfak  (27.09.22 07:21:05)