Düz dunyacilarin argümanları ne? Meyi kanit gösteriyorlar?

Var aramızda dünyanın düz olduguna inanan?

olayları parça parça açıklıyorlar, gece gündüz-mevsimler, uydular, yörünge bunları birlikte açıklayabilecek bir modelleri yok

düz dünya olayının başka bir konuda deney, örneğin ifade özgürlüğü vs ya da troll olduğunu düşünüyorum :)
  • freebird5406_2  (25.09.22 14:33:07)
dertleri pek dünyanın düz ya da yuvarlak olması değil de dünyanın şekli dahil bilimsel gerçeklerin güven vermeyen iktidar ilişkilerinin/sahiplerinin ürünü olduğunu göstermek diyebiliriz. 'neyi kanıt gösteriyorlar' sorusuna sizin benim otorite saydığımız şeyleri, bilimsel deneyler, makaleler, nasa fotoğrafları vs gibi bizzat 'başkalarının' ürünlerini, değil de kendi deneylerini ortaya koyarak yanıt vermeye çalışıyorlar. çünkü 'kurulu düzene' güvenmiyorlar.

  • summer timetable  (25.09.22 15:30:24 ~ 15:30:56)
mikrop, bakteri diye birşeyin olmadığını ilaç satmak için uydurulduğunu söyleyenler de var.

her tip insan var yani.
  • duyurukullanıcısı  (25.09.22 16:47:48)
aslinda bunlar amerikalilarin dunyanin basina saldigi belalar. amerika gercekten tuhaf bir yer, delisi ve dusuk zekalisi cok fazla. insanlar hicbir seyin olmadigi asiri boktan yerlerde ve kucuk komuniteler icinde yasiyorlar. asiri yalnizlik cekiyorlar ve deger gormedikleri hissine kapiliyorlar. bu tur olusumlar (kilise cemaatleri dahil) onlari bu hislerden kurtarip hayata dahil ediyor. fikirlerinin karsilik buldugu gorunce mutlu oluyorlar. duz dunyaya gelene kadar, alien abduction magdurlarinin bile komunitesi var ve buna ciddi ciddi inaniyorlar. o yuzden amerikadan yayilan bu tur sacmaliklari amerikan toplumunun yapisini dikkate alarak degerlendirmek gerekiyor.

  • sir gawain  (25.09.22 18:24:30)
argumanları, dünyanın yuvarlak olduğunu bilmemizi istemeyen güjler.

  • ya ben lan neyse  (25.09.22 19:08:42)
internette bu kişilerle yaşadığım tartışmalardan derlediğim bir konuşma. bu yaşadıklarım tamamen gerçektir. farklı tartışmalardan derledim: "-" benim "+" düz dünyacılar.

-dünya geoid olduğu için...
+delil nerde?
-fotoğraf var?
+onlar balıkgözü lensle çekilmiş.
-neden?
+nasa bilmemizi istemiyor.
-rusların çektiği fotoğraflar?
+onlar anlaşmış.
-sen düz dünya fotoğrafı göster?
+al
-bu fotoğraf değil ki çizim.
+daha çekilmedi çünkü gökkubbeyi aşamazsın.

-uydular var. nasıl haberleşiyoruz?
+onlar dron. yakın uçuyor. ben motor seslerini duydum.

-dünya düzse güneş nasıl ufukta batıyor?
+güneş aslında çok yakın ve 5 km büyüklüğünde.
-o kadar küçük bir şey füzyon işlemi başlatamaz ki?
+kim görmüş? o enerji topu.

-e 6 ay gündüz 6 gece oluyor?
+delil?
-gidenler var.
+benim akrabam orda yaşıyor. öyle bir şey yok.

-güneş batarken ufukta kayboluyor?
+aslında batmıyor, üstümüzden geçip gidiyor ve öyle gözüküyor. uzakta birleşen tren yolları gibi.

-batı rüzgarları var. dünya döndüğü için sürekli batıdan doğuya esiyor?
+onlar yalan yok öyle bir şey.
-uçak seferleri batıya hep daha uzun sürüyor. çünkü bu rüzgarlar daimi.
+hakim rüzgarlar lodos poyrazdır.
-senin verdiğin referansta yazıyor. hakim rüzgarlar dünya döndüğü için oluşur diye.
+yazmıyor.
-yazıyor al bak. (ss verilir.)
+orada yorum yapmış.

-sen şimdi kuran'da falan dünya düzdür diye yazıyor diyorsun değil mi?
+evet.
-ama ayette gece gündüze sarılır diyor? ayrıca muhiddin ibn arabi ve bediüzzaman da dünyanın küre olduğu sonucuna varmış. bu adamlar kuran'a muhalefet eder mi sence?
+yanılmışlar. peygamber mi bunlar yanılamaz mı?

-burj khalifa da bile üst katlarda oruç daha geç açılıyor. git bak görürsün.
+bu herifi ben engellemiştim kim açıyor bunları? amaçları belli bunların.
*yönetici tarafından 1 ay susturuldunuz.*
  • ya ben lan neyse  (25.09.22 19:13:03)
@ya ben lan neyse
amacın belli olmuş sonunda işte bozgunculuk çıkarmaya gelmişsin

  • comp  (25.09.22 19:46:09 ~ 19:46:25)
Bilim konusunda eksik ya da yanlış bilgileri olanlar, Dünya'ya dair kavramları algılamada yaşadıkları sorunları destekleyecek şekilde "bütün Dünya yanlış biliyor, organize bir şekilde saklanan bir gerçeği tespit ettim ve inanıyorum" grubu bulunca takip ediyorlar. Birbirinden saçma fikirler var, komplo teorileri adı altında gülük geçiyoruz biz. Onlar ise inanıyor.

@duyurukullanıcısı 'nın verdiği mikrop bakteri örneği güzel örnek. chemtrails örneğini vereyim ben de.
  • nawar  (25.09.22 20:04:46)