Istanbulda sırasıyla en iyi 5 vakıf üniversitesi sizce hangileri?

Anket değildir. Sadece fikrinizi öğrenmek istedim
Özellikle mezun olduktan sonra piyasanın bakışı açısından düşünülürse..

Koç, sabancı, bilgi, yeditepe, bahçeşehir

Edit: "Özellikle mezun olduktan sonra piyasanın bakışı açısından düşünülürse"
Özyeğin falan özel sektörde henüz etkisi olan bir üniversite değil. Repütasyon olarak kadir has bile öndedir. Yeditepe hala repütasyonu yüksek bir okul, keza bilgi de. Eğitim kalitesi öğrenci seviyesi ile direkt ilgisi yok bu repütasyonun, iyi eğitim iyi repütasyon doğru orantısı mevcuttur denemez.
  • Bruce  (25.09.22 12:14:13 ~ 17:55:38)
Koç Sabancı Özyeğin ilk üç. Sonraki iki tartışılır.

  • cek  (25.09.22 13:09:02)
Yeditepe eskidendi. Özellikle 2015 sonrası dalan'ın gelişiyle eğitim kurumundan ziyade ticarethaneye döndü.

  • denizgonen  (25.09.22 13:25:12)
İlk iki Koç ve Sabancı, üç Özyeğin. Bence dört Bilgi, beş de MEF.

  • ted  (25.09.22 14:00:01)
Koç, Sabancı, Özyeğin. Yeditepe ticarethane

  • beemaker  (25.09.22 14:01:06)
hepsi aynı
gidip araştırma görevlilerine sorun anlatsınlar, koç sabancı dahil (olanı biteni hakkıyla duymak açısından)
bu arada bilgi'yi en son kim satın aldı belli mi
  • comp  (25.09.22 14:03:12 ~ 14:54:58)
bölüm bazlı bakmak lazım
örneğin yeditepe diş ilk 5e girer ama genel anlamda yeditepe ilk 10a bile giremez.
veya bilginin rts, görsel iletişim veya güzel sanatlar fakültesi
koçun tıp, mühendislik ve fen bilimleri keza sabancı mühendislikleri gibi gibi
  • astronom bey  (25.09.22 14:34:10)
Koc ve Sabanci basi ceker. Yeditepe ile ilgili de yukaridaki goruslere katiliyorum. Sifir sifir sifir. Ozyegin cok ovuluyor, kisisel tecrubem olmadi yorumlayamiyorum.

  • balpolen  (25.09.22 16:49:06)
Bölüme göre değişir. İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi imkân açısından çok iyi gördüğüm kadarıyla. Sadece ilk sıra için Koç diyebilirim.

  • dissendium  (25.09.22 16:56:32)
Koç - Sabancı - Özyeğin - Bahçeşehir - Bilgi

  • cilekli pasta  (25.09.22 17:29:34)
bilkent

  • edgenabby  (25.09.22 18:01:48)