[]

Genler fiziksel olarak dna üzerinde var mi?

Yoksa onlar bizim yarattığımız dna nim fonksiyonel parçaları mi?
Eğer fiziksel olarak varsa genlerin başı ve sonu dna üzerinde nasıl? 
DNA'nın fonksiyonel parçaları. Özel olarak bir şey yok orada.


  • evrim halkasi  (23.09.22 11:08:48) 
Belli sekanslara isim veriyorsun, gen oluyor. Sadece DNA değil, RNA parçalarına da gen deniyor.

Ama fiziksel olarak özel parçalar var, kodon deniyor. Bir genin başlangıcını ve bitişini işaret eden özel kodonlar var, zaten hücre içinde protein falan sentezlenirken nereden başlayıp, hangi geni ne kadar kullanıp nerede bitireceğini oradan anlıyor vücut.
  • plutongezegendegilmi  (23.09.22 11:33:02 ~ 11:40:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.