[]

Bira - sigara - akşamdan kalma gibi

bir bira akşamdan kalma etkisi yapar mı? sorum bu.


----
detaylar;

geçen cumartesi iki bira aldım, bi kaç sigara eşliğinde içtim. bir iki saat sonra, saat de geç olmuştu, koltukta sızar gibi oldum. sabah uyandığımda hafiften bir baş ağrısı, keyifsizlik vardı.

dün akşam bir bira içtim saat dokuz gibi, bir iki de sigara, sabah zor uyandım. çok hafif baş ağrısı, kötü bir ağız ve keyifsizlik var yine. iki haftadır yoğun çalıştım. geç yatıp erken kalkıyordum. (bugün erken uyanmak zorunda değildim belki bu yüzden zor uyandım.)

ayda bir falan arkadaşlarla çıkınca içki içerim. içmişken limitlemem kendimi yani alkole bağışıklığım yüksek normal şartlar altında.

sigara da aynısı. 30 yaşındayım ve yılda bir iki paket alırım. genelde bir kaç haftalık bir süre olur, sonra tekrar içmem.

benim bu anlattığım iki hikayedeki akşamdan kalma keyifsizliği neden? uyumaya yakın içtiğim için mi? yorgunluğumla birleşince mi? yoksa sigaranın etkisinden mi?

 
anlattığınız senaryoda normal görünüyor. sık içmiyorsanız, yorgunlukla birlikte 1 bira bile akşamdan kalma yapabilir.


  • orient blue  (14.09.22 11:08:44) 
yapar. çok sık alkol ve sigara tüketiyorum hala yapıyor.
az su içtiyseniz, vücut susuz kaldıysa daha çok yapıyor.

  • veritaslibertas  (14.09.22 11:42:53 ~ 11:43:30) 
Yeteri kadar Su içmemişsinizdir


  • aman üstüme geliyorlar  (14.09.22 12:52:58) 
Yeteri kadar Su içmemişsinizdir +3


  • put it in your appropriate place  (14.09.22 13:53:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.