[]

Yüksek lisans için ingilizce sınavı geçerliliği

Geçen sene İstanbul Üniversitesi'ne yüksek lisans için başvurmuştum. Üniversitenin kendi ingilizce sınavına girip iyi bir puan da almıştım ama yüksek lisansa kabul edilmedim. Bu sene aynı bölüme tekrar başvurmayı planlıyorum. Soracağım şudur ki geçen seneki dil sınavım geçerli olur mu? Yoksa tekrar sınava girmem mi gerekir?
 
boğaziçi yüksek lisans programları için yapılan ing sınavı 2 sene geçerli oluyordu. belki ücretli olduğundandır. sizin girdiğiniz sınav da ücretli miydi acaba? öğrenci işlerini arayıp bilgi alabilirsiniz


  • sttc  (19.06.10 14:11:59) 
okullar genelde kendi sınavlarına 2 yıl geçerlilik tanıyorlar. Yine de yabancı diller bölümüne telefon açıp sormanı tavsiye ederim.


  • kleonis  (19.06.10 14:16:15) 
yalnız istanbul üniversitesinde acayip torpil falan olabiliyor.. ingiliz dili ve edebiyatında puanlara bakın, 4 tane ales;94 diploma ort; 95 ingilizce; 98 adam var 4 ü de girememiş.. neden?? çünkü 4 ününde mülakatına 10 verilmiş.. yine ingilizce iktisat da girenlerin tümünün mülakatı 100, giremeyenler 50-60 da falan.. istanbul almayınca almıyor iyi araştırın..


  • kalim  (19.06.10 14:25:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.