Spor Kulübü çalışanları için taraftarlık kriteri oluyor mu?

GS, FB, BJK gibi kulüplerin kulüp tv kanalında, sosyal medya mecralarında, tesislerde veya takım tercümanı olarak falan çalışanlarda o kulübün taraftarı olmayan birilerini profesyonel olarak çalıştırıyorlar mı acaba?

kan grubu değil ki bu nasıl anlayacaklar hangi takım taraftarı olduğunu? gayet çalışılır bence.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (29.08.22 15:26:29)
@yazar yazmaz yazan yazar Kişinin çeşitli sosyal medya mecralarına bakınca bile genellikle kolayca anlaşılabilen bir şey oluyor bu.

  • jonas  (29.08.22 15:28:56)
benim sosyal medyamdan kimse anlayamaz mesela hangi takımlı olduğumu. sosyal medyada paylaşım yapacak kadar fanatik kişileri çalıştırmazlar zaten.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (29.08.22 16:07:18)
Zamanında çocukken 3 büyüklerden birinin basket okuluna gidiyordum. Spor konusunda biraz kabız olduğumdan devam edemedim. Belki şimdiye 165 kalmazdım o zaman....neyse konuyu dağıtmayalım; okuluna gittiğimiz kulübün taraftarı daha azdı, öyle söyleyeyim. Takım tuttuğum yıllardı ve takımım ilgili kulüpten başkasıydı benim de. Yine de ben renk vermemeye özellikle dikkat ederken diğer arkadaşların maşallahı vardı. Hatta o takımların renginde çorap giyerlerdi. Bir gün baş antrenör bizi fena haşlamıştı o yüzden. Yine de kimseyi atmadılar hatırladığım kadarıyla. Muhtemelen çalışıyordur, biliniyorlardır da. Lakin muhtemelen aralarında bu konuda anlaşma falan vardır. Yoksa kötü durur :)

  • d max  (29.08.22 16:24:01)
Galatasaray lisesine Galatasaraylilari alıyorlar sanıyordum ben de bi zaman. Bence çok önemli mevkilerde çalışanlara soruyorlardir ama teknik işlerde pek soracaklarini sanmıyorum.

  • olaylar olaylar  (29.08.22 21:30:50)
Hiç kimseye sorduklarını sanmıyorum. Başka takımı alenen desteklemek yasaktır heralde. Ama kimse sana hangi takımlısın, bizim takımdan değilsen almıyoruz demiyordur.
Böyle düşünmenizi çok naif buldum :) onlar da çalışan insanlar.

  • zimbirik  (29.08.22 21:45:59)
Zamanında gs dergisinde çalışan bir yakınım hasta beşiktaşlıydı. Şu an yine Galatasaray’da çalışan bir arkadaşımın da futbolla uzaktan yakından alakası yok, işe alırken de tüm aşamaları geçtikten sonra öylesine hangi takımı tutuyorsun diye sormuşlar sadece.

  • temasettin  (29.08.22 23:27:59)