[]

Tv'ye bağlanan hoparlörden en iyi sesi almak için?

Hoparlörün sesini sonuna kadar açıp kumandayı en kısıklarda mı kullanmak yoksa hoplarlörün sesini kısıp kumandadan sonuna kadar açmak mı en iyi sesi verir?

Yoksa bir fark yok mu dediğimin arasında ses kalitesi açısından?


 
Tv’yi %50 civarında tutmak daha iyi olmalı.


  • orient blue  (16.08.22 12:31:31) 
Hoparlörün sesini sonuna kadar açarsan en düşük ses seviyesinde bile çok ses çıkar. İkisi de fazla olmamalı. Eşit derecede yükseltmek en mantıklısı.


  • himmet dayi  (16.08.22 12:46:03) 
Konunun uzmanı değilim ama TV'yi düşük, hoparlörü yüksek tutuyorum ben böyle durumlarda.
TV'nin ses seviyesini arttırdıkça parazit, hiss veya ismi her neyse o artıyor diye düşünüyorum.

Ses işlerini bilen biri gelir şimdi aydınlatır sanırım hepimizi.
  • michael_knight  (16.08.22 12:52:59) 
ben ayarlardan tv'nin sesini kapattım. sadece soundbar'dan ses geliyor. tv sesi sıfırlasam ya da sonuna kadar açsam da bir değişiklik olmuyor.


  • duster  (16.08.22 13:08:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.