c5 araba sorusu

www.sahibinden.com

alınır mı ki bunlar, şehir içi iş görür mü?

ağır bakımları yapıldıysa şehir içinde gayet iş görür ama 350.000 km sonrası neler yapılmış, neler yenilenmiş vs bulmak zor.
sürpriz masraflar çıkarması çok olası.

  • patronaj1  (15.08.22 23:36:00)
2.0 motorun vergisi çok. Ayrıca şehir içi de çok yakar.

  • prole  (15.08.22 23:46:57)
El cevap, alınır ve iş görür.

Avantajları:
segmenti
Konfor

dezavantajları
yüksek km
dizel motor bakım maliyetleri
yedek parça

Naçizane tavsiyem bu bütçeyle ülkede daha çok tutulmuş, mümkünse daha düşük km'li araç tercih etmek olacaktır.

Bu arabayı ben alacak olsam ağır bakım masraflarını servisinden öğrenirdim önce.
Yani triger, contalar, yürüyen, fren ve şanzıman balataları, tüm filtreler-sıvılar hatta contalar ve sensorler, komple değişirse ne gibi bir maliyet çıkar öğrenirdim.

Aracın forumlarında kronik sorunlarını araştırır maliyetlerini gözden geçirirdim.

Bu km'de araba almak bu maliyeti de fiyata eklemeyi gerektirir.
  • mhm  (16.08.22 02:06:45)
bu zavalli neler yasamis kimbilir, asiri yorgun bir hali var.
bu tarz araclar ancak emekli asker/ogretmen gibi ilk sahibinden bulunursa alinir.

  • cooperr  (16.08.22 08:53:55)
dertsiz başına dert almak istiyorsanız alınabilir.

  • nuisance  (16.08.22 09:38:54)
Dert sahibi olursunuz.

350 bin km araba alınır ama ülkede çok satılan, çok tutulan, çok bilinen bir modelse alınır. Parçası bol olur, tamirini bilen çok olur.
  • John Bloor  (16.08.22 10:32:29)
bu segment ve fransız düşünüyorsanız peugeot 407 bakmanızı tavsiye ederim. parçası, işçiliği vs çok daha yaygındır.

  • orpheus  (16.08.22 11:43:05 ~ 11:43:31)
Elektrik aksamları çok sorunlu bir model

  • nhtzmc  (16.08.22 13:46:41)