Bilgisayar açıldığında önceki oturumdaki programların açık kalması

Merhaba,

Laptopumu çok fazla taşımak zorunda kaldığım için bir sürü programı ve bunlarda görüntülenen dosyaları (pdf, pptx, vb..) tek tek açmak istemiyorum. Bunun için ne yapabilirim acaba? Bataryam yok maalesef.

windows laptop herhalde. hibernate yaparak kapatırsanız her şey olduğu gibi durur.

  • orient blue  (15.08.22 15:02:26)
hazırda beklet (hibarnate) özelliğini kullanın. başlat menüsünde yoksa eklenebiliyor veya konut satırına "shutdown -h" yazabilirsiniz

  • inheritance  (15.08.22 15:02:34)
batarya yoksa pcyi açıp kapatıyorsanız önceki durumu kaydetmenin bi yolu yok bildiğim kadarıyla ama ya bi scriptle ya da istediğiniz dosya ve klasörlerin açılmasını otomatize eden bi programla bu yapılır.

github.com
bunun workflow diye bi özelliği var önceden belirlediğiniz dosya ve klasörleri tek aramayla açıyor.
  • curious mind  (15.08.22 15:29:40)
@curious hibernate batarya olmasa da çalışır sorun yok. sleep anlık durumu ram'e kaydettiğinden gücü kesersen kaldığın yerden devam edemiyorsun. hibernate anlık durumu ssd veya hdd'ye kaydediyor. istersen pcyi parçalarına ayır tekrar topla yine kaldığın yerden devam eder

  • konetsu  (15.08.22 18:52:53)
Biz kurum olarak bu problemi yasiyoruz, butun programlar uyku halinde de acip kapayinca da vs tamamen kapaniyor. Herkese cok fazla sorun cikardi. IT'deki arkadaslarimiz Windows'a bilmemnezaman gelen bir guncellemenin bu sorunu cikardigini soylediler. Guncellemeyi iptal ettiklerinde vs de duzelmedi. Topluca sinir oluyoruz su an. Sizin de belki oyle bir sorununuz vardir.

  • sopiro  (16.08.22 04:25:33)
@konetsu bilmiyordum hocam teşekkürler güç düğmesi kısmına ekledim şimdi deniyicem bi dahaki sefere.

şöyle ekleniyormuş: denetim masası --> güç seçenekleri --> sistem ayarları

"şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" diye bi şey var üstte. ona tıklayınca "hazırda beklet"in yanına tik atılabiliyor güç düğmesinin altındaki seçeneklere geliyor böylece (başlat simgesine basıp aç/kapa bastığımızda gelen menü). sanırım hibernate'in türkçesi bu
  • curious mind  (16.08.22 10:13:47)
Bir bat dosyasıyla çözebilirsiniz sanki spesifik dosyalardan bahsediyorsanız. ben benzer bir durum için açmak istediğim bir kaç sitenin chrome'da açılmasını sağlayan bir şey yapmıştım.

  • veritaslibertas  (16.08.22 10:16:45 ~ 10:18:47)