[]

Green card çıkan oldu mu çevrenizde?

Olduysa sonra neler yaptı?
 
çıktı ve gidemedi. Covid/Trump zamanına denk geldi çıkanların bile büyük kısmı gidemedi.


  • nhk ni youkosu  (08.08.22 17:11:10) 
Arkadaşıma çıktı. Başta vize alması gerekti. Üniversite okuyordu, burada bir lokantada çalışıyordu arada. Lokantadaki patronu hesabına para koydu filan o şekilde vizeyi aldı. Borç harç green card'ı almaya gitti. Orada iş buldu bi Türk'ün yanında. Green card için yılda belli süre orada olması gerekiyordu sanırım. Her sömestr ve yaz tatilinde gidiyordu. Hem de çalışıp para kazanmış oluyordu. Okulu bitince gitti, oraya yerleşti. Çalışmaya devam etti, bir süre sonra bir yerden research assistant olarak çalışacağı bir doktora kabulü aldı. Doktorayı bitirince akademiden vazgeçip özel bir şirkete girdi. Bu süreçte vatandaş olmuştu. Şu an eşi ile beraber Amerika'da yaşıyorlar. Avrupa'ya göç etmeyi düşünüyorlar:))


  • perferil  (08.08.22 22:22:48) 
oldu google'da calisiyor su an kendisi.


  • in vino veritas  (08.08.22 22:27:18) 
İki tanıdığım kişi var, birisi hatta acenta ile başvurmuş, acenta allahtan insaflıymış da çıktığını haber vermiş. Birisi dunkin donuts’da çalışıyor, diğeri de pedicab ve delivery yapıyor. Pedicab ve delivery yapan hukuk, diğeri itü mezunu mühendis. İleride biraz birikim yapabilirse oralarda kendi işini yapmak istiyor ikisi de.


  • usudum ustumu ortsene hande  (08.08.22 23:00:45) 
abi kardes e farkli zamanlarda ayri ayri cikti. kardes olan evlendi, sonra esiyle ve abisiyle birlikte gittiler, ikisi de alanlarinda is buldu (it/network).


  • taurina  (08.08.22 23:31:59) 
kardeşimin orada okuyan yakın bir arkadaşına çıktı. odtü mezunu, petrokimyayla ilgili bi bölümde doktorasını tamamladı akademisyen olmuşken özel sektöre geçti, eşi de türk çoluk çocukları oldu orada yaşıyorlar.


  • kaichi  (09.08.22 01:22:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.