Öndeki 6 dişimi kaplama yaptıracağım, bir kaç sorum var...

1)Gerçek olmadığı çok belli olur mu?
2)Dişlerim biraz sarı ve baya sigara kullanıyorum. Bunların da beyazlıkları zamanla gider mi yoksa porselen oldukları için beyaz olarak kalırlar mı?
3)Dikkat etmem gereken püf noktalar var mıdır bu işlem için?

Teşekkür ediyorum.

1) Gülünce diş etlerine kadar görünen bir ağız/çene yapın varsa belli oluyor.

2) Hayır renkleri gitmez düzenli fırçalanırsa, ama kendi diş renginize yakın bir renk seçin. Bembeyaz yapıp da ben burdayım diye bağırmasın dişler.
  • John Bloor  (05.08.22 12:19:12)
1-Olur

Provaya giderken bir tasarımcı yada mimar vb arkadaş götürün,
  • babafingo  (05.08.22 14:57:51)
1 - oluyor. Baltalamak gibi olmasın ama ayrıca hissiyat olarak da tuhaf oluyor diye duydum.

  • allanpoe  (05.08.22 16:55:04)
on disleri bisikletten dustum kirdim, 4lu kopru var 15 senedir.
ilk birkac ay garip hissediyorsun sonra alisiyorsun.
iyi yapilirsa gercek olmadigini anlamasi zor, birkac kisi disinda fark eden olmadi hatta on disler kaplama diyince sasiran cok oldu.
renk konusunu zaten diger dislerinin rengine bakip ona gore ayarliyorlar. yani kaplama bembayaz olacak diye bir kanun yok, sarimtirak ayarlayabiliyorlar siritmamasi icin yoksa komik durur zaten.
isini bilen bir disciye git, ucuza kacma, hallederler.
  • cooperr  (05.08.22 17:39:50)
1) olmuyor. Benimkini hiç kimse anlamıyor. Eğer teknisyen kabiliyetli ise çooook dikkatle bakılmadığı sürece anlaşılmıyor ama herkes için geçerli değil büyük çoğunluğunki maalesef belli. İşin sırrı doğru malzeme + iyi teknisyen ve hekim
2) beyazlığı iyi fırçalamaz ve çizersen zamanla gider. Bunun kendine has parlatma metodu var yaptırınca gıcır gıcır eski halini alıyor, ama gerçek dişe göre daha az sararıyor tabi
3) püf noktası şöyle, önce diş eti bakımı sonra protez şart, protezin ömrünü uzatır ve olası sorunları önler. Yapmışken kendi dişinizi de temizletin. Benim diş rengim sarı diye doktor protezi çok beyaz renk yapmadı keşke az daha açık renk olaydı..hepten kar beyazı da yapmayın tabi ama avrupada çok açık tonda diş moda artık. Kendi dişinizi iyi koruyacaksanız renk konusunu konuşun doktorla hem doğal hem aydınlık ışık geçiren bi malzeme seçin. Doğallığı malzeme çok belirliyor
Kusursuz dişlerdense doğal formlar seçin
Yükseklik ayarı verilirken emin değilseniz iyice düşünün en önemli kısmı o
Yaşınız ileri ise dudak formunu korumak için az öne doğru bombeli takılabilir , dişlek olmazsınız genç gösterirsiniz bunu her doktor bilmez

1 haftada yabancılık hissi geçecek, tamamen geçiyor hissizlik kalmıyor alışınca ama sert şeyleri ısırarak yemeyi artık unutun ( fındık kabuğu kırmak, çok sert elma dişlemek ) kırılabilir ve bunu istemeyiz.

Alt dişten birazcık açık ton iyidir normal dişlerde de öyle biraz
  • photo85  (05.08.22 21:58:20)