[]

kanal tedavisi sonrası dişte sızlama

umarım duyuruyu bir diş hekimi görebilir :)

şöyle ki, yaklaşık 10 gün önce 17 nolu dişime kanal tedavisi uygulandı. yapan kişinin 10 küsür senelik tecrübesi varmış diye gittim. bir şey yemezken hissettiğim bir ağrı yok ama dişime elimle veya alttaki dişimle temas ettiğim zaman ciddi sızlama hissediyorum. kanalı mı iyi yapamamışlar yoksa beklesek geçer mi ? :( tedavi sonrası doktor tekrar röntgen isteyip baktı ve mükemmel şekilde olmuş dedi ama bu durum nedir bilemedim. röntgenin fotosunu da eke koydum.

böyleyken böyle.

 
Fotoğraftaki diş 27 numaralı diş gibi gözüküyor. Dolgunuzda yükseklik kalmış olabilir. Kanal pek iyi görünmüyor bence.


  • thewhitewolf  (13.07.22 23:48:59) 
Tedavi sonrası sızlama olabilir de bu kanal bariz kötü. Ağrısı geçebilir ama kronikleştiği için. Uzun dönemde sıkıntı yaşama ihtimali var.


  • bir ileti paylastim  (14.07.22 02:22:23) 
Kanal sonrası sızlama çok normal. Özellikle geceleri olur. Uykunuzdan dahi uyanabilirsiniz sızlama yüzünden. Bunlar oluyor, bende de oldu, ortalama 2 ay sürdü. Zamanla geçecek sabırlı ol.


  • el conquerador  (14.07.22 02:54:55) 
Benim sızlamanın geçmesi 4 5 ayı buldu, arada bir sert et yersem gecesine sızlar


  • mirty  (14.07.22 11:17:40) 
cevaplar için teşekkürler öncelikle :)

@thewhitewolf, ya numarasını karıştırmış olabilirim belki. üst çene, sağ taraf, en arkanın bir önündeki diş. dolguda yükseklik yok diye düşünüyorum. en azından ağzımı kapattığımda bir anormallik hissetmiyorum ama başka bir ölçme kıstası var mı bilmiyorum

@bir ileti paylastim, demeyin ya o kadar mı kötü ;(

@el conquerador, @mirty, teşekkürler :)
  • kuul  (14.07.22 12:25:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.