Saç dökülmesi için en etkili ürün...

Hangisidir?

Bioxcin serum kalmış aklımda, reklamlardan sanırım. Almadan önce size bi danışayım dedim. Tepede hafif açılma var gibi, şimdiden müdahale etmek istiyorum.

Yoksa çam terebentin falan girişsem mi direkt?

Saç dökülmesine en etkili ürün etken maddesi finasteride olan prostat ilaçları. Bunlar testosteronun DHT'ye dönüşümünü baskıladığı için saç dökülmesini durdurur yeni saçlar çıkarır ama aynı nedenle cinsel aktiviteyi de durdurur. Diğer ürünlerin saç dökülmesine karşı bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum zira saçı döken şey aktif testosteron, bu varken mümkün değil yani şampuan kullanarak saç dökülmesini durdurmak.

Ek: YTD.
  • Kaleci Saçlı Forvet  (29.06.22 12:14:54 ~ 13:15:00)
hocam hiçbiri işe yaramıyor, dermatolog da en kesin çözüm saç ekimi demişti.

  • Departure  (29.06.22 12:33:58)
plasebo için bir şeyler kullanmak insanı rahatlatıyor =)

tepeye dikkat ama. minoxidil erken başlarsanız işe yarayabilir de uzun süre kullanmak insanı sıkar.

ben kafeinli tonik + şampuan kullanıyorum.
  • kveldulv  (29.06.22 13:11:31)
Şurada o konu işlenmişti.

Bir ilave yapayım. Demir noksanı, çinko noksanı ya da fazlası, kullanılan ilaç varsa bazıları ve bazı hastalıklar da saç dökebilir. Hastalık konusunu gözden geçirip, kullanılan ilaç varsa prospektüsünü okuyup, bir de kan tahlili yaptırmakta ve eksik ya da fazla varsa tamamlamakta fayda var. Bir de stres konusu var tabi.

Gerisi hikaye.

www.eksiduyuru.com
  • Mirket  (29.06.22 13:46:31)