[]

Saç Seyrelmesinin Ektirme Dışında Bir Tedavisi Var mı?

Ailemde kel yok, benim saçım da alından açılarak dökülen bi saç değil zaten. Ama sanırım Seboreik Dermatit'in de etkisiyse gittikçe seyreliyor. Bunun ekim dışında bir çözümü varsa yaptırmayı düşünüyorum ancak tek çözüm ekimse de dökülecekse dökülsün modundayım.

Bu tarz bir durumu yaşamış ve çözebilmiş olan varsa değerli fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim.


 
- Saç diplerine küçük küçük iğnelerle vitamin verdikleri bir yöntem var. Saçları beslediğini ve işe yaradığını söylüyorlar.

- Saç dibinden alınan kanınızı bir işleme tabi tutup geri enjekte ettikleri bir yöntem var. İşe yaradığını söylüyorlar. Türkiye'ye geldi mi bilmem.

-Rogain diye bir ilaç var. Türkiye'de karşılığı Minoksil sanırım. Günde iki defa bir ömür boyu saç derinize yedirdiğiniz taktirde arkadan başlayan erkek tipi dökülmeye çözüm olduğu söyleniyor. 3 aydan sonra etkisinin başlayıp bıraktığınız anda kurtardığı saçların da döküldüğü söyleniyor.

-5 e bölünüp alınan bir prostat ilacı var. Saç çıkardığı söyleniyor ama kalıcı veya geçici iktidar sorunlarından bahsediliyor.

- Seboroitin deri harabiyeti saç döküyor. İlaçları da saç döküyor. Kaşırken tırnaklarınla kendin saçını yoluyorsun.

Tavsiyem iyi bir dermatolog bulup, verdiği ilaçları ne eksik ve ne de fazla harfiyen kullanıp o nalet hastalığın mümkün olduğunca alevlenmesinin önüne geçmen.
  • Mirket  (23.06.22 14:42:25) 
1. Minoksil kullanma kurtadama dönersin, saçın hariç her yerinde kıl yapıyor ucube meret.
2. Prp, kök hücre tedavisi gibi işlemler var bunlar denenebilir.
3. Ben de seboreik dermatit yüzünden kel kalmış biri olarak ertelememeni, biran önce doktora gitmeni öneririm, geçici yöntem olarak belki antihistaminik vs. verebilir dermatit alerji kaynaklı ise.
  • uvcray  (23.06.22 14:52:54 ~ 14:53:44) 
@mirket'in cevabına ek yapayım;
bahsettiği yöntemin adı prp ya da cgf.

ikisi de temelde vücudundan bir miktar kan alıp, içine katkı maddesi koyup saça enjekte etmekle gerçekleştiriliyor. bu yöntemler saç ekiminden sonra köklerin güçlenmesi ve saçların daha güçlü olması için tercih ediliyor. ancak olmayan saçı çıkaracağını düşünmüyorum. kökler güçsüzse, saçlar ince telli ve sağlıksız ise faydalı olabilir. tarım bahçelerine gübre ekmek gibi düşünebilirsiniz.

cgf ozonlu ve ozonsuz olarak uygulanıyor. ben on günce ozonlu cgf (consantrate growth factor) için ilk seansı yaptırdım. üç seans olacak her yirmi günde bir. ilk seasını yaptırdım ve saçıma inanılmaz bir etkisi oldu. gözle görülebilir bir şekilde hızlı büyüdü, yeni ekilen ve güçsüz olanlar daha dayanıklı oldu. sizin durumunuza ne kadar uygun bilmiyorum, ama aklınızda olsun. (farklı fiyat verdi kurumlar. biri 9bin küsür teklif ederken, saç ekimi yaptırdığım ve kalitesini bildiğim yer 3900 istedi sadece(üç seans için))

bir de mezoterapi adında bir uygulama var. bu da oldukça yaygın. saçı seyrek ve güçsüz olanlara uygulanan bir yöntem bu.

prp ve cgf dışarıdan bakıldığında aynı şey. sanırım içine ekledikleri katkı maddesi farklı oljuyor. benim doktorum prp yapmadığını, cgf'in daha faydalı olduğunu söyledi. prp'den memnun olanlar da var elbette. onun fiyatı daha uygun.
  • biseysorcaktim  (23.06.22 17:17:35 ~ 17:20:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.