[]

Yurtdışında İş Bulup, Yaşamak

Selamlar,
Daha önce iş değiştirmekle ilgili buraya danışmıştım ve faydalı tavsiyeler almıştım. Şimdi gene benzer bir durum var ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.
Şimdi ben, yurt dışına gitmeye karar verdim; ancak bu konularda çok cahilim.
Dolayısıyla bir yönlendirmeye ve tavsiyelere ihtiyacım var.
Tecrübe kazanmak, farklı bir memlekette yaşamayı deneyimlemek istiyorum.
Çok iyi düzeyde İngilizce biliyorum ve bir yandan da elimi kuvvetlendirmek için İspanyolca kursuna gidiyorum. O da çok iyi gidiyor. Onu da İngilizce seviyeme getirene kadar da bırakmayı düşünmüyorum.
İspanyolcamı da işte diyelim 1, 1,5 sene içerisinde çok ilerlettiğimi var sayarak; bu andan itibaren nerelere başvurabilirim? Tercih ettiğim iki ülke var: ABD veya İspanya.
İlk tercihlerim bu iki yer; ancak oralar olmazsa başka memleketlere de gidebilirim.
Bir de şu var; oralarda bir süre beni idare edecek kadar birikimim de var.
Öneridir, tavsiyedir, ne bileyim şuraya başvur, şurayla görüş vs...bekliyorum.
Gracias mis hermanos!

 
hepsi guzel de, Nasil gitmeyi planladiginizi yazmamissiniz ki oneri gelebilsin..

Yani sektorum X ve bu alanda is bulucam, evlenecegim, yuksek/dil okulu vs. yapip sonra calisma evlenme sanslarimi kovalayacagim, siyasi siginmaci olarak gidecegim, kacak gidecegim New york'a nasilsa bakmiyolar vs. Sadece dil bilindigi yada cok istediginiz icin bir memlekete yerlesemezsiniz bir sebep lazim.
  • wallcan  (23.06.22 13:44:10) 
iş dalı ne ? öyle kafasına göre her iyi ingilizce bilen gidebiliyorsa ben de gideyim.


  • atacaksinfinke  (23.06.22 13:53:21) 
Ne is yaptiginiz, ne diplomaya sahip olduğunuz vs belirsiz.

Iki ülke de sırf dil biliyor diye insanlarin gelebileceği yerler değil. Hatta öyle bir ülke var mi bilmiyorum.
  • logisticsmanager  (23.06.22 14:07:10) 
Eldeki bilgi yetersiz. Bilginiz, deneyiminiz, diplomaniz vs... hangi konulardadir. Ne tarz bir yasam istiyorsunuz vs... daha detayli bilgi vermeniz lazim.

ABD'ye direk goc evlilik disinda cok zor. En kolay yolu ogrencilik ve oradan is bulup is vizesi almaya calismak.

Ispanya Avrupa'da tarim ve turizmle tutunan bir ulke. Goc etmek icin cok iyi firsatlari yok.
  • cleric  (23.06.22 14:10:53 ~ 14:14:03) 
dil bilmek dışında hiç bir beceriniz yok anladığım kadarıyla. ülkeler bazen vasıfsız işçiler için programlar açıyor, o tarz bir şeye başvurursunuz olmadı.


  • roket adam  (23.06.22 14:17:38 ~ 14:17:47) 
Amerika yüksek lisansta pre-opt, STEM için optional 3 year post-opt veriyor, h1b içinse çok rota yok cpt veya opt sonra h1b sonra GC ardından olursa vatandaşlık gibi bir rotası var. ispanya yüksek lisans sonrası 2 yıl çalıştıktan sonra kalıcı oturum veriyor, blue card sınırı da çok fazla değil fakat genelde alımı zor yapar mevcut genç işsizliği %40 lara dayanmıştı geçmiş senelerde. Detaylar için pm atabilirsin, almanyada yaşayan digital nomad olarak bu konuda ortalam göç avukatından daha fazla bilgiye sahibimdir :D


  • wiekannich  (23.06.22 23:12:51 ~ 23:14:47) 
ABD İspanyolca artı puan. Göçmenleri calıştıranlar ise giriş öne çıkarır.


  • cakmayazar  (24.06.22 06:59:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.