[]

İnternet sitelerinde, cümleye nasıl otomatik olarak büyük harfle başlarım?

Biraz araştırdım ama word'den başka bişey bulamadım. Diğer noktalama işaretlerine gerek yok, sadece bu yeterli olacak...
 
Sorunuz net değil, "İnternet sitelerinde, cümleye nasıl otomatik başlarım" ne demek?

Sitedeki haberlere yorum yazıyorsunuz da cümleniz mi büyük harfle başlasın istiyorsunuz?

Siteyi siz yapıyorsunuz yazılar büyük harfle başlasın mı istiyorsunuz?

Bu ikisi dışında da mantıklı bir açıklama gelmiyor.
  • solo  (03.06.22 15:42:05) 
Anladığım kadarı ile böyle sayfalardaki giriş yerlerine metin kutularına yazı yazarken ilk harf büyük olsun arayışın var.
Eminim chrome için böyle bir eklenti vardır, ben aşağıdakini kullanıyorum, büyük yapmıyor ama worddeki mantık gibi altlarını çiziyor, tıkladığında tavsiye veriyor.

chrome.google.com
  • atom karincanin torunu  (03.06.22 16:33:18) 
Yani mesela forumlara, buraya yazarken... Onu kastetmiştim.


  • su492  (03.06.22 18:00:55 ~ 18:01:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.