yurtdışından telefon getirmek

iphone 12 fiyatı almanyada 800 euro. buna 2700TL kayıt ücretini de eklediğimizde türkiyedekiyle aynı fiyata geliyor. artık yurtdışından telefon getirmenin bir avantajı kalmadı mı? 6 yıldır telefon almıyorum meselelere uzak kaldım.

yurtdışından getirmenin çok büyük bir dezavantajı var: pasaport kaydını yaptıran kişi dışında başkasının üstüne kayıtlı hatla kullanılamıyor.

  • roket adam  (30.05.22 16:18:00)
Ayrıca garantiden vs servis gerekirse burada bakmıyorlar.

  • kimlanbu  (30.05.22 16:24:20)
@roket adam +1
zaten senin telefon alamadığın süreçte yurtdışından telefon getirmenin avantajı ortadan kalktı bir de yük oldu.

  • yeninesiltupcu  (30.05.22 16:25:29)
Başka hat kullanamadığı için satarken de kırk takla atıyorsun. Kullanabilmesi için hat değişikliği bildirimi vs yapılması lazım galiba tam bilmiyorum süreci.

  • Cesario  (30.05.22 16:32:05)
tax free sonrası bir miktar daha düşüyor ama yine de eskisi kadar avantajlı değil.

temmuz ayında almanya'da olucam ben de, telefon alsam mı almasam mı kararsızım hala.
  • scudman1  (30.05.22 17:41:15)
Yakin zamanda aileme getirmis birisi olarak hicbir avantaji kalmamis diyebilirim, tersine bir suru bas agrisi. Onunu kesmisler kesinlikle.

  • cooperr  (30.05.22 18:44:31)
Android alirsan 200-300liraya imei degistirirsen 2700 lira ödemene gerek yok

  • c1b2k3  (30.05.22 21:08:43)