[]

biri adalet sarayından adıma ptt kargo ile bir şey yollamış

merhaba. bu durumdan sms ile haberim oldu, ben böyle bir kargo beklemiyordum. gönderen kişinin adı yazıyor bir de adalet sarayı şubesinden gönderildiği için endişelendim. 920 gr ağırlığı, evrak olamaz diye düşündüm. bir de adıma açılan bir dava vs olsa kargo ile mi gönderilir bunun bilgisi? gerçi dava açılabilecek bir durumum da yok. endişelenmem gereken bir şey var mı?

ek: ikametimin olduğu eski adresime gönderilmiş.


 
e devletten kontrol edebilirsin adına açılmış dava var mı diye. Ek olarak sms içeriğini bilmemekle beraber yeni bir dolandırıcılık yöntemi olmasın?


  • hlt1985  (18.05.22 12:17:25) 
E-devlet ile UYAP VATANDAŞ PORTALI'na giriş yaparak, "Dosya İşlemleri" kısmından hakkınızda açılmış bir dava vs var mı görebilirsiniz... Ancak dediğiniz gibi resmi bir evrak tebliğ edilecek olsa size kargo değil tebligat çıkardı. Belki adliye şubesine yakın olan biri oradan bir şey göndermiştir size... Göndereni tanımıyorsanız belki telefon numarasını yanlış vermiştir...


  • arpaci kumrusu  (18.05.22 12:17:34) 
Resmî evrak olsaydı yukarıda denildiği gibi tarafınıza tebligat gönderilirdi. Adliye’deki PTT’lerden kişisel kargo gönderileri de sıklıkla yapılıyor. Adliyede bulunan bir avukat, hâkim, savcı, kalem memuru ya da o esnada orada başka bir işi olan vatandaş adliyedeki PTT’den kargo gönderebiliyor. Sık yaşanan bir şey. Endişeye mahal yok.


  • kurmaca  (18.05.22 12:32:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.