[]

acaba şeker hastası mıyım?

geçen gün saat 11:30'da kan verdim, glukoz 85 çıktı.

enabız'da şöyle yazıyor:

74 - 109 Karar Sınırları: 8-10 saatlik açlık sonrası Yetişkinler:
<70 mg/dL - Hipoglisemi
100-125 mg/dL - Bozulmuş açlık glukozu

ben ise 12-13 saattir açtım. acaba glukoz testi geçersiz mi sayılır, yoksa bu kadar uzun süreli açlığa göre şekerim yüksek ve dolayısıyla şeker hastası olma ihtimalim de yüksek midir?

 
tertemiz sonuç.


  • baylarbayi  (13.05.22 22:09:25) 
25 yıllık şeker hastasıyım, bu sonuçlara göre durum gayet normal.


  • esse classic  (14.05.22 02:17:12) 
yok yahu. benimki 120 çıktığında bile doktor "dikkat et, yoksa şeker hastası olursun" demişti. 85 sapasağlam. dikkat edin ama yine de. günümüzde beslenme öyle bir hal aldı ki bir ayda dombiliye dönüp kan şekerini 120-130'a fırlatmak işten bile değil. dikkatli beslenin, bolca hareket edin, ambalajlı üründen uzak durun, şüşko olmayın.

ben hastaneye gidemediğim için ölçtüremiyorum değerlerimi ama muhtemelen şeker hastasıyım şu an. aptal gibi geziyorum bütün gün.
  • der meister  (14.05.22 02:36:50) 
Normal kişilerde açlık uzadıkça kan şekeri sürekli düşmez. Vücut hipoglisemi engelleyecek mekanizmalarla şekeri normal düzeyde tutmaya çalışır.
Özetle, sonucunuz gayet normal.

  • pro9it9is9  (14.05.22 08:03:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.