[]

Huawei telefonların son durumu nedir?

Anneme bir telefon alıcam. En son 5-6 sene önce 3 adet Huawei almıştım kendime ve çevreme, telefonlar son damlasına kadar zevkle kullanıldı. O yüzden Huawei telefonların çok iyi olduğu düşüncesi hakim bende.

Fakat şimdi son durum nedir? Amerika ambargo uyguluyordu, Google vb store desteğini kaldırmıştı. Huawei de kendi uygulama mağazasını açtı diye biliyorum. Whatsapp'tır temel birkaç uygulamadır yüklerken sorun yaşar mıyız?

Güncel telefon modelleri de epey iyi görünüyor ama yüklemelerde sorun olacaksa maceraya da gerek yok sanki.

 
1-2 hafta önce ben de araştırdım. neredeyse hçbir uygulamada sorun yok.
hatta mevcut android telefonu huawei'lere direkt olarak kopyalayabiliyorsunuz.

ha ben yine de almadım o ayrı :)
  • teritori  (21.04.22 10:42:54) 
Vakti zamanında kuzenim p30 pro (sanırım) kullanıyordu tabii o zamanlar Google Android desteği vs vardı ama o bir çok konudan dert yanıyordu. Dert yandığı noktalardan bana göre en çarpıcı olanı telefonun anormal biçimde veri kullandığıydı. Misal aynı kişiyi baz alalım, aynı uygulamaları kullanıyor olsun.
Bir telefonda aylık 4 gb veri kullanıyorken Huawei telefonda 9 GB veri kullanıyordu.

Android meselesi patlak verince aradaki veri kullanım farkının nasıl olduğu ortaya çıktı. Her hareketini Huawei kendi veri merkezine kopyalama yapıyormuş. Diyeceksiniz ki, bunu her marka, her işletim sistemi yapıyor. Evet her marka yapıyor olabilir ama bunu gizliden değil, belirli prosedürlere, belirli çerçevelere uygun olarak yapıyor. Gizlice verileri kopyalayan şirket şuana kadar ortaya çıkmayan daha neler yapıyordur kim bilebilir?

Sırf bu sebeple bile Huawei markasını alternatif olarak bile değerlendirmiyorum şahsen.
  • skzr  (21.04.22 11:33:14) 
Huawei telefon mu kaldı allasen :)

Samsung S22 al geç.
  • Cesario  (21.04.22 12:28:53 ~ 19:38:09) 
Benim eski telefonum huawei ydi. Google store desteği vardı o zamanlar. Yenilemek gereğince yeni durumu göze alamayıp samsung aldım. Kullanışlılik, pratiklik ve arayüz olarak huawei nin yanından geçemez mevcut telefonum.


  • crimson man  (21.04.22 15:47:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.