[]

Photoshoptan anlayanlara soruyorum?

Karanlık çıkan bir fotoğrafı aydınlatabilir misiniz?

Örnek fotoğraf:

foto1: karanlık çıkmış. iasbh.tmgrup.com.tr

foto2: aydınlık çıkmış. kultur.istanbul gece modunda ya da parlaklık arttırılarak çekilmiş.

Photoshop ile karanlık bir fotoğraf aydınlık hale getirilebilir mi?

Ben yaparım diyen olursa yazsın 2 fotoğraf atacağım zahmet olmazsa tabi.

not: müsait olunca size geri döneceğim.

 
fotoğraf makinesinin diyafram, enstantane ve iso değerlerini nasıl ayarlarsanız, fotoğrafınız da öyle çıkar. ister karanlık, ister aydınlık... evet, karanlık bir fotoğraf aydınlık hale getirilebilir ama orijinal çekilmiş gibi olur mu, orası fotoğraftan fotoğrafa veya düzenlemeden düzenlemeye göre değişir. fotoğraf raw formatında ise işimiz daha kolay. değilse kendiniz ücretsiz photoshop veya lightroom aplikasyonları ile bile yapabilirsiniz 2 dakikada. yapamam diyorsanız yollayın yapmaya çalışayım ben. umarım yarın buraya bakmayı unutmam :)


  • motosiklet burclu adam  (15.04.22 03:53:32) 
Snapseed adlı cep telefonu uygulaması çok başarılı yapıyor bu işi.


  • etna  (15.04.22 08:08:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.